Tényleg nincsen szükségünk egy csomó mindenre az életünk során?
Persze, hogy nincs szuksegunk mindenre. 100 eve is eltek emberek es nem kellett nekik automata tojasfeltoro gep (mert ilyen is van mar).
Meg kell valogatni, hogy mi az, ami tenyleg hasznos es megkonnyiti az eletedet, mert vannak ilyen dolgok. Ez nem a szukseglet kategoria, hanem a konnyebbseg/praktikussag miatt hasznosak ezek a dolgok.
Attol fugg, hogy mirol van szo es ki mit tart fontosnak az eletben. Ha valaki egesz nap a TV elott ul, akkor szamara egy hatalmas plazma TV fontos lesz, mig masnak lehet, hogy nincs is semmilyen TV-je.
Tényleg nincs. Képzeld el, hogy kapsz egy üres lakást, amit mondjuk 2 millió forintból kell berendezned magadnak. Miket vennél ebből a pénzből?
Ha végiggondolod, rájössz, hogy rengeteg holmit elhanyagolhatnál, anélkül, hogy szükséged lenne rájuk.
Az anyagiasság szemben a bölcsességgel
Egy újságíró 1956-ban ezt írta: „Becslések szerint egy évszázaddal ezelőtt az átlagembernek 72 kívánsága volt, s ebből 16-ot szükségletnek tekintettek. Napjainkban az átlagember kívánságait 474-re becsülik, ebből 94 olyan, amit szükségletnek tekintenek. Egy évszázaddal ezelőtt 200 árucikkel traktálták az átlagembert, de ma már 32 000 olyan árucikk van, amelyekről csak vasakarattal lehet lemondani. Az ember szükségletei csekélyek, a kívánságai viszont végtelenek.” Ma azt sulykolják az emberekbe, hogy az életben a gazdagság és a javak birtoklása a legfontosabb dolog. Ezért sokan figyelmen kívül hagyják a Prédikátor 7:12-ben olvasható bölcs tanácsot: „oltalom a bölcsesség, mint ahogy a pénz is oltalom, de az ismeretnek az az előnye, hogy a bölcsesség életben tartja tulajdonosait”.
Ez 50 éves adat, akkor ma melyek a számok?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!