Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért tartják egyesek a...

Miért tartják egyesek a kedvességet a gyengeség jelének?

Figyelt kérdés

A pofont természetesen képletesen értem, de mégsem esik jól. Arra keresem a választ, hogy miért van az, hogy olyan emberek, akiken segítettem, akiknek jót tettem, és akikkel szemben (mint általában mindenkivel) kedves, udvarias stílusban jártam el, szándékosan belém szúrnak, és meg akarnak sérteni.


Miért van az, hogy a kedvességet, a jólneveltséget és kulturált stílust a gyengeség jeleként értelmezik?


Vannak emberek, akiket ütni kell, mert csak abból értenek?


2011. ápr. 9. 23:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sok a gonosz ember.
2011. ápr. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Vannak emberek, akiket ütni kell, mert csak abból értenek"

Sajnos ezt én is sokszor érzem. Hiába minden segítség, jó szó, még ki is gúnyolnak és félre értik és azt hiszik rólad h meleg vagy, esetleg vmi számitó alak lehetsz. Én már ha lehet kerülöm is az ilyent. Én csak családi alapon vagyok hajlandó segíteni.

2011. ápr. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kérdésedet átérzem, én is ezzel a problémával küzdök.

Mivel kereskedelemben dolgozok, alapból bennem van, hogy jobban odafigyelek az emberekre ezen a téren.

Sokszor gondolkodok rajta, hogy miért vagyok ilyen mint magánember, munkaidőn kívül, mert vissza nem ezt kapom.

Ha valakivel kedvesebb vagyok, vagy nem nézek rá agresszívan, már úgy veszi fel, hogy tartok tőle, vagy a seggét nyalom.

És ez nagyon rontja az önérzetemet.

Bunkónak kell lennem ahhoz, hogy tiszteletem legyen?

Csak valahogy nem jön ki belőlem ez a jellem sajnos.

De előbb utóbb elérik.

2011. ápr. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az ilyen emberek félnek a szeretettől.csak a saját önző egójuk ismerős nekik,ezért ha segítesz rajtuk,kedves vagy velük,akkor túl közel kerülsz hozzájuk,és ezt fenyegetőnek tartják.ezért szúrnak hátba,félnek,hogy nekik is szeretet kell mutatniuk feléd.pedig a kedvesség,segítőkészség(az őszinte,és nem a számító)nem a gyengeség jele,épphogy az erőé.agresszívnek,bunkónak lenni mindenki tud,ehhez nem kell túl nagy erőfeszítést tenni,de megnyílni mások felé,önzetlennek lenni,eldobni a félelmeket már sokkal nehezebb.azonban a mi kis primitív társadalmunkban elsősorban az egymás eltiprása,lehúzása,és a fizikai erő számít elismerésre méltó erőnek.
2011. ápr. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 pelgrim ***** válasza:
Utolsó nagyon helyesen válaszolt, én csak arra kérlek, hogy maradj továbbra is kedves segítőkész és művelt – a szeretet és a félelem nem fér össze, ne hagy hogy ez utóbbi erőt vegyen rajtad.
2011. ápr. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
igyekszem:)
2011. ápr. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mert ma mar ezek a tulajonsagok olyan ritkak. Ha igy viselkedsz, azt hiszik haszonert csinalod, emberk nem biznak meg senkiben sem. Nem fordul meg agyukban, hogy termeszetes Neked az ilyen viselkedes. En nem hivnam a gyengeseg jelenek, inkabb ritkasagnak, ritka tulajdonsagnak.

De meg mindig azt mondom, hogy csak a bunkok akadnak fenn a kedvessegeden, muvelt, alapbol intelligens emberek nem, sot megkoszonik, meghalaljak.

2011. ápr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos sok igazság van a problémafelvetésedben! Ha az ember kedves, néhányan úgy értelmezik, hogy nyugodtan csicskáztathatják, kihasználhatják.. De én úgy veszem észre, hogy vannak még kedves emberek, és ha az ember megtartja ezt a stílusát, majd megtalálja a saját körét, és a bunkó, csapkodó emberek meg megmaradnak egymásnak.:-)
2011. ápr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!