Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az orvosom gyerekének hogyan...

Az orvosom gyerekének hogyan kell köszönni?

Figyelt kérdés

Akihez járok fogorvoshoz, a fia ott tanul/dolgozik mellette. 25 éves az iwiw szerint, jelenleg asszisztens szerűség az anyja mellett, de ő is fogorvos lesz (de lehet mostanában végez nem tudom....)


Ugye nem gáz ha sziával köszönök neki?


2011. ápr. 2. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
illene magázni, ha nem ittatok még pertut, felnőtt ember
2011. ápr. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogyan köszön ő neked. Ha csókolommal és gyerekkora óta ismered, nyugodtan sziázhatod. Mennyi idős vagy egyébként?
2011. ápr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem ismertem gyerekként, és 22 éves vagyok. De most köszönjek neki jó napot kívánokkal? Az olyan furcsa nem?

Mert még ha 15 éves lennék, de alig idősebb nálam.

Eddig mindig sziával köszöntem, és sziával köszönt vissza is, de most elgondolkoztam rajta hogy lehet b*nkó voltam :D és legközelebb máshogy kellene.

2011. ápr. 2. 20:55
 4/10 anonim ***** válasza:
cókolom
2011. ápr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

istenem, jó lenne némi etikettet tanítani a sulikban


nem illett volna sziával köszönj, de ha eddig így köszöntél, akkor már mindegy és ne változtass

2011. ápr. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
heló
2011. ápr. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha már eddig is "sziá"-val köszöntél, akkor semmiképp se változtass ezen, mert hülyén jönne ki. De szerintem sem kellett volna így tenni...
2011. ápr. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fia ott tanul, dolgozik mellette, tehát hivatalból van ott, és nem csak beugrik egy percre, rendelés közben, hogy "Szia apu!", akkor nem is tudom hogy jutott eszedbe, hogy letegezd. Ha felnőttként - akár 22 évesen - fiatal orvoshoz kerülök, se fogom letegezni, mert úgy látom közel állunk korban.
2011. ápr. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem, az nem furcsa. Értelmes, felnőtt emberek, amilyen te is vagy (ugye?) magázzák egymást.

Kevés idegesítőbb van, amikor egy vadidegen kiskrva lesziáz.

2011. ápr. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát, te nem vagy komplett.

Hogy jutott eszedbe letegezni egy (leendő) orvost, aki épp a munkáját végezte ott?

A munkát és a magánéletet külön kell választani, ha egyébként tegeződtök, akkor az utcán továbbra is tegezheted, de ha a rendelésre mész be, ahol ő épp, mint egészségügyi személyzet tevékenykedik, nagy bunkóság letegezni.

Hagy meg neki a döntést, hogy a rendelésen engedi-e, hogy tegezd, ekkor nyilván fogja mondani, hogy tegeződjünk, vagy sem.

2011. aug. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!