Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Normális dolog úgy levelezni...

Normális dolog úgy levelezni valakivel, hogy állandóan szószerint idézünk tőle és úgy válaszolunk?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki úgy ír nekem mindig emailt, hogy bemásolja az előzményt és szinte minden szóra válaszol. Ráadásul örökké a szavamon akar fogni. Mondtam neki, hogy néha kissé ellentmondásos ürge vagyok, de nem jobban, mint bárki más. Ellenben olyan leveleket kapok tőle, hogy de egyszer már ezt mondtad, meg azt mondtad, most meg miért írod ezt vagy azt. Én érzem csak idegesítőnek az ilyen hangvételű levelezést?
2011. febr. 22. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

hm. Különösen, ha mondatot is felbontva reagál, gyanús. Mert egy gondolati egységből kiragadva egy kifejezést -sokféleképpen lehet magyarázni. Ez egy módszer hogy valami előitéletet, saját prekoncepciót akar igazolni így.

Meggondolnám: Érdemes győzködni? segíti a szellemi fejlődésemet, vagy visszahúzza?

Ellenfél vagy ellenség?

Mert egy méltó ellenfél - aki a gonolatommal polemizál - nagyon segítő és erősítő lehet! De egy ellenség, aki valami saját előitéletet akar rámerőltetni, és nem is nagyon akarja megérteni a gondolatomat - abban lehúzó, megsemmisítő erő van.

Igy gondolom.Üdv:AnonimAnna

2011. febr. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ismerősöd rendkívül precíz, és másoktól is ezt várja el. Részben megértem, mert én is szeretem ha a levelemre válaszolnak. Én úgy válaszolok, hogy olvasom közben a levelet, és válaszolok a kérdésekre is. Nincs annál idegesítőbb, amikor nem kapsz választ a kérdésedre, és teljesen másról ír, mint amire rákérdeztem. Nekem is van link levelezőpartnerem. Másrészt meg, bár az adott szó nem szentírás a mai világban, azért, igyekszem betartani, amit ígérgetek.

Levelezőpartnered precizitása valóban idegesítő lehet egy olyan ember számára, aki teljes mértékben az ellentéte!

2011. febr. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Jaja, igen. Az ellentéte vagyok. Ezt be is látom. A szögletes precizitást meghagyom az üzleti életnek, a magánéletemben szeretek fesztelen és laza lenni.

Az elsőnek meg külön köszönöm. Tényleg ez van, a vita nem baj, az egyet nem értés sem, de amit egyszerűen nem tudok eltűrni az az:

-elvárás (bennem sincs)

-idomítás

-átformálni akarás


Sziasztok.

2011. febr. 22. 12:00
 4/4 anonim ***** válasza:

8 éves kérdés, de akkor is.

Ha számodra ez csak kellemetlen, miért levelezel vele, ha nincs belőle semmi hasznod?


E-mailben gyakran alkalmaztam én is azt egy időben, hogy bemásoltam az egész levelét, és sorról sorra válaszoltam mindenre, beszúrva a válaszomat.

2019. okt. 27. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!