Szilveszteri szokások?

Figyelt kérdés

Pl, piros bugyi, lencse...

Még valami?

És ezek is mire jók? Mi jót hoznak az újévben?


2010. dec. 19. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:

- Ha újév első napján az első látogató asszony vagy lány, az bizony szerencsétlenséget jelent, viszont ha férfi csenget be elsőnek azon a napon, az éppen az ellenkezőjét jelentheti, mégpedig szerencsét.

- Az újév napján végzett cselekvések egész évben ismétlődni fognak. Ezért is igyekeztek az emberek ezekben a napokban kellemesen tölteni az időt.

- Disznóhúst azért érdemes enni az új év első napján, mert a malac kitúrja a szerencsénket

- A baromfi hátrakaparja a szerencsénket, így újév első napján fogyasztása TILOS

- A halas szokások eltérők, így érdemes óvatosan bánni a vízi lényekkel: a folyóparti településeken szerencsét hoz, mert ahány pikkely van a halon, annyi pénz lesz, viszont máshol úgy tartják, a hallal elúszik a szerencse

- Aki lencsét eszik, annak az év során soha nem ürül ki a pénztárcája.

- Szilveszter éjjelén a hajadon lányok házilag gyúrhatnak gombócot, melybe belerejtenek férfineveket, és főzni kedzdik. Amelyik elször jön fel a fazék tetejére, az a fiú lesz a jövendőbeli.

- Ezen a napon nem szabad orvost hívni, orvoshoz menni, mert akkor betegséggel töltjük majd a következő évet.

- Rétessel lehet hosszúra nyújtani a gazdagságot.

2010. dec. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Továbbá:

Tűzijáték, petárda, trombita, stb: a hangos eszközök elriasztják a rossz szellemeket (népi babona).

2010. dec. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Lencsét jan 1-jén szoktak enni, mert az gazdagságot hoz az elkövetkezendő évre (a lencse hasonlít az aprópénzre).

Malacsültet is szoktak enni, mer a disznó kitúrja a szerencsét.

Én ennyit ismerek, de találtam egy oldalt: [link]

2010. dec. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Virslit is szoktak enni szilveszterkor, bár az nem tudom, h miért jó.
2010. dec. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

14:13

talán mert az is disznóból van (lsd fentebb)

2010. dec. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha az elso ember aki boldog uj evet kivan Neked, az no, akkor az egesz ev szerencsetlen lesz. Ferfinek kell elsonek lenni. No a nonek ne kivanjon boldog uj evet, csak akkor ha mar ferfi kivant elotte.
2010. dec. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szilveszterkor szokás berúgni, aki nem meg buliba azt ki kell nevetni!
2010. dec. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek:)
2010. dec. 23. 17:39
 9/10 A kérdező kommentje:

Ezt a nő-s dolgot meg nem értem, akkor nekünk, nőknek nem szabad senkinek új évet kívánni? :p az gáz.

mi van akkor ha pl négy barátnő úgy dönt, együtt szilveszterez? Éjfél után ülnek, esetleg koccintanak de annyi? :)) :p

2010. dec. 23. 17:41
 10/10 anonim ***** válasza:

és ha terhes vagyok akkor uljek otthon és nézzem a Sastapsot?!?se pia,se cigi,se drogok(nem mintha kéne),se buli??

Ha jozan vagyok szilveszter éjjelén az egész évet ugy fogom tolteni?Nah,ennek szívbol orulok...((Remélem mindenki érezte az ironiát az utolso mondatban!!!))

2010. dec. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!