Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kutatásmódszertan házi SOS?!

Kutatásmódszertan házi SOS?!

Figyelt kérdés

Többen dolgozunk egy témán, aminek megkaptam egy kisebb részét, de fogalmam sincs hogyan kezdjek bele, mit írjak, stb., teljesen elvagyok havazva.


Feladatrészem:

kell írni az egyetemisták/fősulisok megtakarítási szokásairól,

eg közvéleménykutatásnál milyen csoportokat vizsgálnék meg(nem,kor stb szerint),

és 10 kérdés amit feltennék nekik.


Minimum 0,5-1 oldal kellene, de még ha összeis tudnék szedni ilyeneket nem tom jól megfogalmazni...


Ha valaki vmelyik részben tud segíteni, annak nagyon megköszönném!


2010. nov. 13. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Üdv, én öt évig kolis voltam, szóval. Jó, ha nem költöd el hó elején az egész ösztöndíjadat, mert akkor utána, hetekig csak krumplin és vízen élhetsz, míg a többiek bulizni járnak. Nem kell a legpuhább, legillatosabb vécépapír, jó a *-gazdaságos is. Ez amúgy majdnem mindenre igaz. Jó, ha nem hagyod a tusolóban a samponodat, tusfürdődet, mert könnyen ellopják, vehetsz másikat, és az nem olcsó. Inkább főzz a szobatársaiddal, mint, hogy mindig kajáldába járj! Berúgni az olcsó pia is jó. Ha nem vagy hosszászokva, hogy nem fűtenek a kollégiumban, jó, ha rétegesen öltözöl, mert a Neocitran is drága. Ha kicsik a távolságok, járj gyalog, vagy ha muszáj buszoznod, mert esetleg te kinn laksz, a suli meg benn van (külváros-belváros), vegyél bérletet, olcsóbb, mint taxizni. Bármilyen csábító is bármi felesleges dolog, ne vegyél meg mindent, ami megtetszik, mert akkor jön a krumplievés! Az sem baj, ha tudsz otthonról kaját vinni magaddal. (ha albérletes vagy kolis vagy)

A február rossz, de túl lehet élni. (nem jön se ösztöndíj, se diákhitel)

Lehet, hogy nem tűnik túl komolynak a válaszom, de ezeket saját tapasztalatból írtam. Volt olyan, hogy totál le volt merülve a kártyám, meg letiltották, a havi költséget épp, hogy be tudtam fizetni, de vonatra már nem maradt pénzem.

Még egy, a jó főiskolás megelékszik a gyorsvonattal is másodosztályon, nem száll IC-re, mert úgyis késik, és a jegyet nem váltják vissza.

2010. nov. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
kösz a választ, én is kolis voltam 5 évig és átéltem ezeket xD
2010. nov. 13. 20:21
 3/5 anonim ***** válasza:

hát szerintem a nemen és a koron kívül azt is érdemes lenne megnézni, hogy államira vagy költségesre jár-e az illető.esetleg érdekes lehet, hogy milyen szakon tanul (persze csak nagy vonalakban, pl. bölcsész, műszaki, orvosi stb.),bár ez annyira nem korrelálna a spórolási szokásokkal szerintem ha tényleg elvégeznénk a kutatást.


10 kérdés...hát figyelj szerintem legyenek pénztartományok és tételek felsorolva, h mire mennyit költött,illetve időszakok, télen pl valszeg másra költ, mint nyáron.


így gondolom h pl:

az elmúlt hónapban általam élelmiszerre költött összeg a következő:

0-10.000 ft 10.001ft-... és így tovább, persze lehet más az idő és a pénzbeli tartomány, ahogy akarod


remélem nem értettem félre a feladatot és tudtam segíteni,ha mégsem akkor szólj és írok másik ötletet:)

2010. nov. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
kb ien kell, kösz
2010. nov. 15. 21:34
 5/5 anonim ***** válasza:

milyen diákkedvezményekkel szoktak élni?

milyen ösztöndíjakat kapott, pályázott meg.

mi a véleményük a diákhitelről, fel merik venni?

dolgoznak?

honnan kapnak pénzt? (önellátók, vagy a család is segíti őket?)

megpályáznak-e minden pályázatot, ahol pénzt szerezhetnek, utánanéznek-e milyen ösztöndíjak vannak?

koleszban laknak, vagy albérletben,


főznek-e közösen?

esznek-e a másik kajájából a közös hűtőben?

ha albérletbe laknak, bejárnak-e a koleszba zuhanyozni?

ha albérletben laknak, lakhatási támogatásnál előfordult-e, hogy drágábbnak írták a szállást, mint valójában.


na, néhány válaszom, már nem egészen a spórolásra vonatkozik

2010. nov. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!