Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit illik ilyenkor tenni?...

Mit illik ilyenkor tenni? Több kérdésem van!

Figyelt kérdés

Nemrég derült ki hogy a volt tanárom elhunyt. Most májusban érettségiztem nála, szóval az utóbbi 4 évemnek majdnem minden napján talákoztam vele. Nagyon szerettem őt, mint embert, olyan volt mint a nagypapa aki sosem adatott meg nekem.

A temetéséről egyelőre semmit nem tudok, nagyon friss a gyászhír. Ez lenne az első temetésem, ha úgymond bárki elmehetne rá.

Három kérdésem lenne:

- Ha zártkörű lesz a temetés mennyi időt szokás várni hogy az elhunyt sírjához ki lehessen menni?

- Ha el tudnék menni a temetésre elég ha viszek egy koszorút / virágot volt osztálytársakkal a pénzt összedobva rá?

- Ha személyesen nem ismertem a családját akkor illik velük majd pár szót ejtenem?


Előre is köszönöm a válaszokat.


tegnapelőtt 23:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"- Ha zártkörű lesz a temetés mennyi időt szokás várni hogy az elhunyt sírjához ki lehessen menni?"


A szokást nem tudom. De szerintem a temetés után már mehetsz. Nem fogja ellenőrizni senki és csak a temetés a zárkörű nem a sír körüli rész.


"- Ha el tudnék menni a temetésre elég ha viszek egy koszorút / virágot volt osztálytársakkal a pénzt összedobva rá?"


Szerintem elég. Nagyon mást nem szoktak vinni de van aki még ennyit sem visz.



"- Ha személyesen nem ismertem a családját akkor illik velük majd pár szót ejtenem?"

Ha szeretnél akkor lehet, különösen ha jó dolgokat mondanál róla. Bár vedd figyelembe, hogy sokszor a gyászoló rokonok nem akarnak nagyon beszélgetni.

tegnap 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"- Ha személyesen nem ismertem a családját akkor illik velük majd pár szót ejtenem?"


Ez tőled függ, ha neked fontos, nyugodtan megcsinálhatod. Ha nekem lenne pl. az apám vagy férjem az elhunyt, nekem nagyon jól esne, ha valaki ismeretlen ennyit mondana a temetésen: "A tanárom volt XY, nagyon szerettem őt. Őszinte részvétem."


De, nyilván, ha nincsen személyes ismeretség, akkor senki nem sértődik meg, hogyha nem mondasz semmit, csak a sírra teszel egy virágot, és elmész.

tegnap 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
tegnap 16:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!