Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért olyan romlottak az...

Miért olyan romlottak az emberek? Szexualitás, emberi kapcsolatok terén? Csak vallásos, keresztyén emberek véleményére vagyok kíváncsi, akik tényleg hisznek.

Figyelt kérdés
Amikor itt írok valamit, bármit belekötnek és csúnyákat írnak, van aki átkozódik is. Bármibe belekötnek. A másik, amit nem értek, hogy lehet ennyire természetes a szexualitásban az a sok perverzség? Semmit sem éreznek soknak, hanem engem állítanak be prűdnek. A baráti kapcsolatokban is hátba támadásokat tapasztaltam, hazugság, árulás, egyoldalú beszéd, nem törődik hogy én mit mondok. Az emberek az utcán is tudnak gonoszak lenni, de itt az interneten félelmetes miket írnak, bántanak idegenek. Ezek az emberek pedig elsétálhatnak mellettem, vagy rám mosolyoghat eladóként, közben meg gyűlölet van benne. Nyilván mindig megvolt a világban ez a fajta sötétség, de most szerinted rosszabb lett? A jó erkölcs haldoklik? Régen a vallás és hit miatt megértőbbek voltak az emberek? Belátták, hogy hibáztak és érezték szégyent? Mert most sok esetben nem látom sehol a szégyen érzetet. Mármint egészséges szégyen érzetet, mikor megbánja valaki, hogy aljas módon viselkedett stb... A hit kevesebb ma a világban?

aug. 7. 16:26
1 2
 11/13 ...Laci ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A kereszténység az "utolsó napok" kifejezéssel jellemzi azt ami ma zajlik. Értékrendi válság, erkölcsi válság, háborúk.

Szerintem a romlottság a bűnbeesésből fakad. Sokan azt hiszik, még keresztényként is, hogy az a Biliai esemény egy engedetlenség volt Ádám és Éva részéről. Valóban az volt, de azzal kiegészítve, hogy az emberősök paráznaságot követtek el. Ezt a viselkedésükből és néhány idézetből látni lehet.

Az ő tettük tükröződik vissza, de sokkal elterjedtebb módon.

aug. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"paráznaságot követtek el"

Ez nagyon vicces, tekintve, hogy az a házasságtörést jelenti.

.

.

.

Ádám és Éva között. Érted, ugye...

.

.

.

Ja, amúgy ez nincs leírva a Bibliában, ezt Laci hasraütésre mondja.

aug. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

milyen segitseget varsz kerdezo amugy?


mert amiket irtal hogy "nem jok" azok termeszetes dolgok

alapveto emberi osztonokkel akarsz szembemenni, ha szerinted valahogy fel kell lepni a paraznasag es piszakalas ellen

minden formajaban!

termeszetesen hatarokat muszaj szabni ertheto ha a modern lmbtq pride ellen vagy, ez is termeszetes dolog, de nekik meg a korlatok nelkuli szabadosag a termeszetes amiert harcolnak hogy tert hoditson, mert magatol szerintuk nem elege elterjedt...


a trollsag, masok piszkalasa is ilyen, termeszetesen szelsosegek ott is vannak akik nem viccbol vagy elmeletben tesznek fel "nyird ki magad" vagy hasonlo dolgokat, hanem tenylegesen ezt akarjak, vagy ha megtehetik lincselnenek sajat ertekredjuk alapjan


Szoval ilyen ellen is fel lehet lepned, puszta irasokkal, beszedekkel, ezekbol nagyon sok kell hogy eljusson tomegekhez

mai vilagban amikor szaz milliok is megnezhetnek videot neten ami hasznos tartalmu, megis idovel elveszhet a mondanivaloja, nem adjak tovabb nem terjed a Tan stb.

igy nehez


ertheto ha te kulturaltabb, tanultabb, visszafogottabb vagy

de sokan nem, es szeretnek sokan osztoneiknek elni, bunkomodon viselkedni

ez megszokott termeszetes dolog


probalj egyutt elni veluk is tehat,

azokkal akik azert nem szelsosegesek, amit eleg nehez meghatarozni

pl amit irtal hogy hazas ferfiak egymassal paraznalkodnak

hetkoznapi dolog volt mindeg is

abnormalis persze annak aki nem uzi, de nekik nem szoval?

ha meg azt mondod kutyaval/loval csinalja az pl szelsoseg, vagy a pedosag

de a megcsalas foleg ha hagyomanyosan ellenkezo nemmel... csak nem azt is szelsosegnek tartod?

keresztenyek is uzik ezt


nem jelenti azt hogy ne lennenek bunok a nem szelsoseges dolgok kozul is sok

de sokkal bocsanatosabbak

aug. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!