Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért olyan romlottak az...

Miért olyan romlottak az emberek? Szexualitás, emberi kapcsolatok terén? Csak vallásos, keresztyén emberek véleményére vagyok kíváncsi, akik tényleg hisznek.

Figyelt kérdés
Amikor itt írok valamit, bármit belekötnek és csúnyákat írnak, van aki átkozódik is. Bármibe belekötnek. A másik, amit nem értek, hogy lehet ennyire természetes a szexualitásban az a sok perverzség? Semmit sem éreznek soknak, hanem engem állítanak be prűdnek. A baráti kapcsolatokban is hátba támadásokat tapasztaltam, hazugság, árulás, egyoldalú beszéd, nem törődik hogy én mit mondok. Az emberek az utcán is tudnak gonoszak lenni, de itt az interneten félelmetes miket írnak, bántanak idegenek. Ezek az emberek pedig elsétálhatnak mellettem, vagy rám mosolyoghat eladóként, közben meg gyűlölet van benne. Nyilván mindig megvolt a világban ez a fajta sötétség, de most szerinted rosszabb lett? A jó erkölcs haldoklik? Régen a vallás és hit miatt megértőbbek voltak az emberek? Belátták, hogy hibáztak és érezték szégyent? Mert most sok esetben nem látom sehol a szégyen érzetet. Mármint egészséges szégyen érzetet, mikor megbánja valaki, hogy aljas módon viselkedett stb... A hit kevesebb ma a világban?

aug. 7. 16:26
1 2
 1/13 Thunderfairy ***** válasza:
66%
Az emberi alaptermészet ilyen. Egyébként semmi bizonyiték nincs isten létezésére.
aug. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező


Megértelek, és nem vagy egyedül ezzel.

Azonban Isten Azért íratta le előre, hogy az utolsó napokban az emberekből kihül a szeretet, és a gonoszságban egyre messzebb merészkednek majd, hogy ne csodálkozzunk.

Ezek hozzátartoznak az utolsó napok jeleihez.

Akik pedig nem azonosulnak azzal az értékrenddel, azokat kinevetik, gúnyolják, maradinak, valláskárosultnak, gyávának bélyegzik.


Akkor vagy "menő", ha több emberrel éltél szexuális életet, ha tudsz hazudni, mersz csalni, lopni, káromkodni.

Napjainkban ami természetellenes azt jónak mondják, ami pedig természetes és erkölcsös, azt rossznak.

A világ állapota pedig romlik, a társadalom hanyatlik.

De ez senkit nem érdekel, de érdekes, hogy panaszkodni tudnak, és Istent hibáztatják azokért az állapotokért, amit maguk az emberek követnek el Isten, és saját maguk és mások ellen.


Reggel olvastam azt a vádat, hogy Isten teremtette a beteg embereket.

Holott a betegség nem Istentől ered, hanem emberi mulasztásból, vagy öröklött betegségből.

Sajnos az ember örökölte azt, hogy másokra hárítsa a felelősséget.

Ádám Évát, és a Teremtőjét hibáztatta, Éva a "kígyót".

De nem vallották volna be, hogy eltértek a helyes útról.

aug. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

"Régen a vallás és hit miatt megértőbbek voltak az emberek?"


Mármint mire gondolsz, pl. amikor Heródes minden 2 év alatti újszülöttet lemészároltatott?

aug. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%

Ha csak a vallás érdekel, akkor leszel szíves a vallás kategóriában kérdezni?

Az ember már az ősidőkben is szeretett mindenbe beleszólni, a szex meg... hajjaj... láttál már görög vázát?

Szóval már akkor is volt minden.

Amúgy tényleg prűd vagy: jó, ha tudod. Keress majd hasonló társat, de akkor nem sok szex lesz, arra számíts.

Az interneten tényleg szeretik a gonosz oldalukat mutatni az emberek, de ne félj, régen se volt jobb.

Nem, a vallás sem tesz jobb emberré.

A hit pedig valóban kevesebb a mai világban, mivel több tudás van.

De ha ez neked nem jó, akkor menj el valami muszlim, vagy afrikai vidékre (ott vannak keresztények is), ott még kevesebb a tudás és erős a hit.

aug. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4 Engem jobbá tesz a hit. Hit nélkül elveszik a lélek. Nem találtam a vallás kategóriát,így az egyéb-be tettem. Kértem, hogy vallásosak írjanak. Az, hogy idejöttél gonoszkodni is bizonyítja a kérdésem problémáját. Láttam görög vázát, sőt tanultam részletesen művtörit. Nem mondtál újat.

"Amúgy tényleg prűd vagy: jó, ha tudod. Keress majd hasonló társat, de akkor nem sok szex lesz, arra számíts."

Ismételt gonoszkodás, kívánom neked, hogy kedvedebbé válj. Nincs bajom a szexualitással, 10 éve élek együtt a szerelmemmel, ugyanúgy szeretjük egymást, (az ágyban is).

" akkor menj el valami muszlim, vagy afrikai vidékre"

Egy újabb döfés. Szerintem ülj le csendben és gondolkozz el azon mennyire keserű, gonosz válaszokat adtál. Tulajdonképpen egy cseppnyi jószándék sem vezérelt, hogy segíts. Pedig kérhetnéd Istent, hogy jobb emberré tegyen, akkor a kapcsolataid is boldogabbak lehetnének. Nyilván a szerelmeddel is... És nem hozzám jönnél kötekedni.

aug. 8. 10:06
 6/13 A kérdező kommentje:

#2

Kedves Válaszoló!

Köszönöm szépen, hogy időt szántál rám. Jó érzés volt a lelkemnek olvasni soraid. Teljesen egyetértek veled.

aug. 8. 10:09
 7/13 A kérdező kommentje:

"Amúgy tényleg prűd vagy: jó, ha tudod. Keress majd hasonló társat, de akkor nem sok szex lesz, arra számíts."


Valóban fiatalon kértek volna tőlem olyanokat, amiktől felfordult a gyomrom. Megtalaltam az igaz szerelmem és vele soha nem volt ilyen problémám. A kérdésemben inkább azokra vonatkozott ez a szex téma, amiket itt olvasok, és baráti körökben hallok. Pl. Feleség mellett sokan titokban férfival akarnak szexelni, anális szex stb... Sorolhatnánk látástól mikulásig. Felesleges is.

A lényeg, hogy idejöttél, hogy megmondd a frankót. Úgy érzed jól lealáztál a keménykedő válaszaiddal. És én irhatok akármit meg sem fogod érezni, mennyire romlott gondolkodás ez. Bár azért reménykedem, hogy egy icipicit hatott a lelkiismeretedre és észreveszed, hogy belefolytál abba az érzéketlen masszába, amiben a kérdésben panaszkodtam.

aug. 8. 10:22
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

"idejöttél gonoszkodni"

Kérdező, neked üldözési mániád van?

Komolyan kérdezem, mert a válaszod alapján ez lehet a helyzet. Menj el orvoshoz, különben súlyosbodhat, és úgy érzed majd, hogy 8 milliárd ember akar gonoszkodni veled.

Teljesen korrekt, amit írtam, kérdezz meg valakit róla, ha te nem így látod.

Egyébként a vallás itt fő kategória. Nagyon fura, ha nem találtad.

Azon kívül, hogy nem is írhatod elő, hogy ki válaszoljon. Ez egy szabad fórum, egyelőre.

aug. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#8

Gondoltam, hogy nem bírod megállni, hogy újabb szemétkedésbe kezdj. A kérdésemre, ami az volt hogy hívő emberek véleményét várom, igen.. nem kaptam tőled választ! Annyit megtehetek ezen a fórumon, hogy vallásos, hívő emberek szavát szeretném olvasni. Tudod ez olyan, mintha egy filmről tennék fel egy kérdést, amit láttam és szeretném hallani a véleményeket, de ide állítana egy olyan, aki még nem látta és elkezdené köpködni, milyen gagyi, mert a rendezőt nem bírja. Ez csak 1 példa volt. Lehetne egy tipp egy festőművésztől, hogyan használjam az olajfestéket, de te ide állítanál, úgy, hogy az óvodában volt utoljára ecset a kezedben. Nem tudom miért kell szájba rágni a szavakat neked?

Vajon milyen emberi kapcsolatokat tartasz a körülötted levőkkel, ha ilyen hangnemben beszélsz a családoddal, szeretteiddel is. Tudod a megértés, kedvesség nem sugárzik belőled. Megvagy bizonyosodva, hogy korrekt amiket válaszoltál. Tehát prűd vagyok, elmebeteg és sötét, mert nem hallottam szerinted a görög vázákról, meg költözzek muszlim országba. Vicces, jót röhögtem, tényleg vicces vagy, ja nem. Egy troll. Tele a net az ilyen trollokkal, akik energiát jönnek szívni. Kívánom, hogy az élet pozitívabb oldalairól is találj energiaforrásokat! Pazarold nyugodtan az energiád arra, hogy velem bunkóóskodj, én már nem nem nézem meg! Most pedig én megyek és élvezem az életet. Neked is kívánom, ha nem megy akkor további jó életidő pazarlást kívánok itt neked!

aug. 8. 11:05
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd: ha nem érted, amit mondok, de más megérti, és normálisnak tartja... hát, akkor vond le a következtetést.

Ami pedig a többit illeti: nagyon sokat nem árultál el magadról a válaszod előtt. Tehát akkor gondolatolvasást is vártál?

Jóindulatot én sem látok benned, az biztos. Pedig neked még a vallásod is segít, és mégsem jött össze?

Mert nálam még csak érthető lenne ugye, mindenféle segítség nélkül ennyit tudok... de veled mi van?


Ha eleve a helyére tetted volna, kicsit másképpen írtam volna: mert tudod, itt te vagy a troll, ha téríteni akarsz.

Nem tudom, hogy ezért jöttél-e, ezért nem említettem idáig. De ha érdekel, miért írok kicsit karcosabban: EZÉRT.

Itt te vagy rossz helyen. Ha pedig nem voltál képes jó helyre tenni az írásod, akkor viseld el, hogy az itteni emberek szólnak hozzá, és nem az ottaniak. Ugye, amilyen házba bemész, olyan emberek között leszel. És ha a bankba mész be, ott ne várj cipőtalpalást.

aug. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!