Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kinek illő előbb köszönni?

Kinek illő előbb köszönni?

Figyelt kérdés
Van egy 70 éves férfi, és van egy 40 éves nő. Távolról kicsit ismerősök, közös ismerős által. Ha találkoznak az utcán, boltba, kinek illő először köszönni? (Engem úgy tanított édesanyám, hogy nőként soha ne köszönjek férfinek előre.)

jún. 26. 12:26
A kérdező szavazást indított:
Nőnek (40)
Férfinek (70)
21 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Az etikett szerint mindig a férfi köszön előre a nőnek, kortól függetlenül.
jún. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%

Az eikettben fontossági kategóriákat állapítottak meg, ezek:

1. legfontosabb a rang (állás, beosztás),

2. következik a kor (milyen idős valaki),

3. legutolsó a nem (nő vagy férfi).

A kérdező példája a 2. fontossági kategória, a 70 éves férfi kora előbbre való mint az, hogy a másik nő (3-as).

jún. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Ez pont határeset, de ha a mai városi 70 éveseket nézzük, ők még általában munkaképesek, és nem apókák. Itt a női elsőbbségre szavaznék, 80 évessel már nem. De egyébként intelligens emberek közt ez nem merül fel, mert ha mennek egymás felé, már mindketten mosolygással jelzik a másik észrevételét, és mikor közel értek, mindkettő egyszerre nyitja ki a száját.
jún. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Valamikor úgy tanultam, ha a férfi idősebb, mint a nő apja, elvárhatja az előre köszönést. Részemről #3-mal értek egyet. Normális ember ebből nem csinál problémát.
jún. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ami érdekes, az hogy nem a személyes vélemények számítanak, hanem hogy mit ír elő az illem.
jún. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


5,igen.


4,ezt meg nem hallottam. Amúgy egy alig ismerős esetén, honnan tudod, hogy hány éves? Ebben az esetben 7 évvel fiatalabb, mint édesapám lenne, ha élne még.

jún. 27. 20:45
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

#6 Igen, ezt csak megsaccolni lehet. Esetleg a fordítottja: ha neked idősebb gyereked van, mind ő (sacc/kb) akkor is köszönjön előre! De a normális, amit #3 írt.

Amikor még dolgoztam és főnök voltam, utcán, folyosón előre köszöntem a nlam fiatalabb beosztottaimnak is. (És NEM ment a tekintélyem rovására).

#4 vagyok.

jún. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 vagyok. Helyesen: előre köszöntem a nálam fiatalabb NŐI beosztottaimnak
jún. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És ez azt jelenti, hogy ez a helyes, ez a szabály ?
jún. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!