Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha ott vagyok valahol, és...

Ha ott vagyok valahol, és valaki jön felém, akkor mindenképpen neki kell előbb köszönnie?

Figyelt kérdés

Pl. állok a buszmegállóban, a járdán jön az öregasszony, vagy ha bent vagyok az udvaromon, és úgy szint jön a néni. Akkor neki kell köszönnie előbb?

Mert egyébként csak lesnek.


2019. máj. 25. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
b+ most mi a szar lesz, ha köszöntöd udvariasan? akkor nem kell előre, ha vénebb vagy az öregasszonynál. Csak lessél,te bunkó.
2019. máj. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"b+ most mi a szar lesz, ha köszöntöd udvariasan? akkor nem kell előre, ha vénebb vagy az öregasszonynál. Csak lessél,te bunkó."


Na ezért! Lol! Így is elvannak maguktól szállva az idősek, minek adjam még pluszban alájuk a lovat?? Életem legelpazaroltabb ideje volt köszönteni őket...

2019. máj. 25. 18:31
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Jól van. Ne pazarold az idődet, és én sem fogom tovább.
2019. máj. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Az illem szerint a fiatalabbnak kell köszönnie előre
2019. máj. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Attól még hogy az udvarodon vagy, vqgy a megállóban, az nem jelent olyan helyzetet ahova az újonnan érkező belép. Az szobára, ilyesmire utal. A férfi, ill. a fiatalabb köszön.
2019. máj. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na látjátok, ennyi volt a kérdés, ő tudott is rendesen válaszolni, köszönöm!
2019. máj. 25. 20:49
 7/8 lilla64 ***** válasza:
Ilyen esetben a fiatalabb köszön előre.
2019. máj. 26. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:
Nem kell ebből ekkora ügyet csinálni, meglátod és köszönsz. Ez csak egy hétköznapi helyzet és nem egy magas szintű protokolláris esemény, ahol minden elő van írva.
2019. máj. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!