Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért káromkodnak ennyit az...

Miért káromkodnak ennyit az emberek?

Figyelt kérdés
Akárhol vaggyok (munkahelyen, boltban, tömegközlekedésen) mindig ugyanazokat a szitokszókat hallom és már nagyon unalmas.
2009. jan. 4. 23:27
1 2
 1/11 anonim válasza:
74%
MERT MÁR KEVÉS AZ OLYAN SZÜLŐ AKI POFÁN VÁGJA A GYEREKÉT HA CSÚNYÁN BESZÉL.ÉS ITT NEM CSAK A KICSIKRE DE AZ IDŐSEBBEKRE IS GONDOLOK AKIKTŐL ELVILEG A GYEREK TANULJA AZT,HOGY HOGYAN KELL VISELKEDNI.SZERINTEM
2009. jan. 5. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 yuda ***** válasza:
94%

Az értelmesebb embereknél továbbra is különválasztódik a köznapi nyelvhasználat attól,ha feszült idegállapotban vannak.Akkor használják kizárólag,ha elönti őket a düh, az indulat és így vezetik le-míg a többségében nyugodt érzelmi állapotban kultúráltan beszélnek,beszélünk.


Sajnos a mai fiatalságnál egy részének már beleivódott a hétköznapi beszélgetésükbe. Nekik nem kell semmi kiváltó ok. Ez viszont szomorú, mert itt is megfigyelhető az az általános jelenség, hogy elmosódik a jó és a rossz közötti határvonal.

2009. jan. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
Én nagyon nagyon szégyenlem magam érte, de nagyon csúnyán káromkodok. És ha hiszed ha nem, csak azóta van, mióta egyetemre járok. Teljesen kicsinál idegileg, a csúnya beszédhez nekem már az is elég, ha kicsivel többet kell várni a pirosnál:S:S:S De próbálok leszokni róla, több kevesebb sikerrel...
2009. jan. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Az első válaszolóval nem tudok egyetérteni: kiskoromban engem minden egyes csúnya szó után pofon vágott anyám, vagy éppen fakanállal vert el, de nem szoktam le a káromkodásról. Sőt... Igazából emiatt IS káromkodom néha. Mert sajnos vannak olyan élethelyzetek, mikor valami hatására eszembe jut a sok gyerekkori verés, szidás ("akkor sem beszélsz csúnyán, hogy b@ssza meg a k*rvaisten a k*rvaanyádat!" - mondá oly sokszor drága édesanyám), és akkor egyszerűen kiszakad belőlem a káromkodás. Ebbe szocializálódtam, körülöttem mindenki káromkodott, ha kellett, ha nem, engem viszont megvertek, ha én is káromkodtam. És később, most emiatt is káromkodom, bár igyekszem féket tenni a számra. Néha sikerül (ha olyan emberek között vagyok), néha nem.

Én azt gondolom, hogy a káromkodás az érzelmi stressz levezetődése. Van aki bokszol, homokzsákokat üt, hogy levezesse az őt minden nap érő stressz, van, aki focimeccsen vagy koncerteken ordít, van, aki a családját bántalmazza (mint az én kedves édesanyám, aki ütött-vert ha kellett, ha nem), van, aki szimplán csak káromkodik.

Véleményem szerint ha kevesebb lenne a stressz és az emberek kezében lenne pár hatékony stresszkezelési technika (amit pl. már általános iskolában lehetne tanítani, nemcsak méregdrága tanfolyamokon), kevesebb lenne a káromkodás is.

2009. jan. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek egy jó része mindig is káromkodott. Nem új dolog ez. Csak idővel a szitokszók egy része ellaposodik, és megszokottá válik.

Annak idején (párszáz éve) a "fenébe" kifejezés olyan volt, mint ha ma azt mondanád, hogy "k&rva életbe". De ha ma mondod, akkor már semmi jelentősége nincs. Idővel a mai szitokszavak jó része is veszít az erejéből, és lesznek újabbak.

2009. jan. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az elsőnek: Talán azért, mert pl Te is így beszélsz. És a példa ragadós. A káromkodás pedig a kultúra része. A kedves kérdező nem tudom, hol lakik, de én nem hallok zavaróan sokat.
2009. jan. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én olvastam a káromkodásról egy vagány aranyköpést: A káromkodás áthidaló megoldás az agresszió, és a menekülés között. :))
2009. jan. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

filozofálj b*z*dmeg!


milyen káromkodásról beszélsz.. nincsenek se vulgáris szavak se káromkodás. káromlás van max.


k*r*a - egy férfi vagy nő aki nem kielégitve van hanem kú**a". nem szeretetből csinálja hanem szükségből.


b*zi - buzeránsból jött. bu*er*nsság egy betegség. azonos kromoszómájú emberrel tevékenykedik..


köcsög - ez egy tárgy.. kaspó, bögre, csésze stb..

tehát egy jelzőt alakítottak ki belőle.. elmélkedj tovább rajta..


f*sz - ezen vagy 3 percig gondolkodtam.. talán a munkások találták ki fa szár ..



vazze


xx

2009. márc. 6. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
01-05 06:18 , ha verik a gyereket akkor meg azt tanulja meg, hogy verekedéssel kell elérni dolgokat, az miért jó?
2009. jún. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Értelemnek semmi köze nincs ahhoz, ki káromkodik.

Talán csak annyi, hogy bizonyos helyeken és helyzetekben visszafogja magát egy értelmesebb ember, míg egy butább nem vágja, hogy abból baja lehet.

Sosem értettem, hogy a viselkedést miért teszik intelligencia függőnek, nagyon semmi köze nincs egymáshoz a kettőnek.

2009. jún. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!