Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan reagálnátok, ha rokonot...

Hogyan reagálnátok, ha rokonotok, ismerősötök úgy érkezne hozzátok látogatóba, hogy nem jelezné előre?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék mi lenne a reakciótok, ha csak pár órára ugrana be, és arra is, ha több napra.
2010. okt. 16. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

"Isten hozott!"


Nálunk ez teljesen normális, minden rokonunk, barátunk tudja, hogy a mi ajtónk mindig nyitva áll előttük. "Régimódi" háztartást vezetünk, mindig van itthon valami, amivel megetethetjük, megitathatjuk őket, és szerencsére nagy a házunk, így akár egy fél tucat embert is el tudunk altatni.

A hétköznap általában nyugodtabb, de hétvégén szinte egymást váltják nálunk a vendégek - és ezt nagyon élvezem, nemhogy nem fáraszt, erőt ad! :)

2010. okt. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A néhány órás látogatásnál először meglepődnék, de miután felocsudtam, persze örülnék.

A pár naposnál már húzósabb a helyzet. Mert ugyebár az embernek általában vannak mindennapos teendői házon kívül is, programjai, és munkahelye. Tehát ha neki nem okozna gondot, hogy a halaszthatatlan dolgokat úgy is el kell intézni hogy ő ott van, és esetleg jön velem, és ha nem tudok szabit kivenni akkor még dolgozni is eljárok, akkor ugyan az a helyzet mint a néhány órásnál. Miután felocsudtam, örülnék.

Persze ezek úgy valósak csak, ha kedvelt, jó ismerősről, rokonról van szó.

De most beugrott olyan rég látott ismerősöm, aki ha beállítana, azt hiszem, közölném vele hogy a több napos vendéglátást nem tudom megoldani sajna. Persze ezt finomított változatban közölném.

2010. okt. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Úgy bánnék vele, mintha ott lakna, nem ünnepelném különösebben az ottlétét.
2010. okt. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
hát nem örülnék... szerintem pofátlanság előre jelzés nélkül bekopogni...
2010. okt. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kapkodnék, hogy kiszolgáljam. Az ő baja, hogy nem készültem vendégekre.
2010. okt. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:

Hát érdekes volt látni a válaszokat. Nyitott és társaságkedvelő embereknél ez nem hogy nem jár felocsúdással, hanem hétköznapi. A több napi is szokás és hely kérdése, de általában egy barát szerintem mindenhol el tud aludni, már ha szeretnék.


Akinek van igazi társas élete ott bármikor betoppanhat valaki és a jövés-menés megszokott. :D Előre akkor kéne jelezni mindenképpen (persze az se baj) de de akkor muszáj ha a társaság nehézséget jelent valakinek. Milyen az már? :) Az otthonunk nem iroda ahova időpontot kell kérni. :)

2013. jan. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TappancsMancs ***** válasza:

5re

Csinálsz neki kávét vagy teát és nem ügyet ebből hogy mid van otthon. Nem kell egyből különebédet főzni vagy ilyenek.

2013. jan. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!