Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Temetésre fehér kabátban menni?

Temetésre fehér kabátban menni?

Figyelt kérdés
Sajnos meghalt egy ismerősöm és el szeretnék menni a temetésére. Viszont csak fehér kabátom van és anyagilag nem tehetem meg, hogy másikat (feketét) vegyek. Illetlenség lenne fehér kabátban menni?

2023. márc. 1. 09:18
 1/8 NTBS ***** válasza:
21%
Igen. Nincs egy ismerős, akitől kölcsön kérj egyet, vagy egy sötétebb szín?
2023. márc. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%

A mi családunkban nem illetlenség, mert mi nem adunk ilyen külsőségekre. Sajnos több temetés is volt mostanában; mindenki jött, amiben akart.


Szóval attól függ, a többi jelenlévő milyen.

2023. márc. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Én is kérnék kölcsön valakitől.

Nem gondolom egyébként illetlenségnek. Senkitől sem várható el, főleg, ha nem önálló, nem keres megfelelően, hogy mindenféle télikabátja legyen.

De sajnos tuti lesz majd olyan, aki megszól.

2023. márc. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
11%
Inkább el se menjen akkor! Ez a megoldás.
2023. márc. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
13%
Ez jó ötlet, de kizárólag muzulmán temetés esetén. Magyarországon nem jó ötlet.
2023. márc. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Andizsuzsi ***** válasza:
73%
Egyrészt vannak olyan vidékek, ahol a fehér a gyász színe, másrészt senki nem várja el, hogy vegyél vagy kérjél másik kabátot. Nyugodtan menjél el abban, ami van. Ne tegyél hozzá piros vagy lila sálat.
2023. márc. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Ha te leszel a pap, akkor belefer
2023. márc. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nyugodtan lehet fehér kabátban menni. Rikító színűben már túlzás lenne, de egyébként ha részt vesznek gyerekek a temetésen, ők szoktak olyanban is, hiszen általában nincs külön ünneplő kabátjuk, mert hamar kinőnék, a hétköznapokban meg színeset hordanak. De pl. nekem is a meleg télikabátom egy szürke szövetkabát. Nagy hidegben én is abban mentem temetésre, hozzá fekete kesztyűt, fekete sálat vettem fel, meg a fekete nadrágom, cipőm is látszott.


Már csak azért sem látom problémásnak a fehéret, mert az alap illendő temetői viseletben is van fehér: az ing (az ugyanis egy tévhit, hogy a fekete ing gyászruha lenne).

2023. márc. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!