Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illetlen voltam? Nem kértem...

Illetlen voltam? Nem kértem külön engedélyt.

Figyelt kérdés

Egyik kedves kolléganőm behozott egy saját kávéfőzőt, és mondta nekünk (nekem is egyszer, amikor rákérdeztem) hogy nyugodtan használjuk bármikor. (Sőt, kapszulát is ad)

Egy kedves, nagylelkű nagymama :)


Eddig amúgy egyszer használtam, nem vagyok annyira kávés.


Ez a kolléganő jelenleg szabadságon van.


Tegnap egy másik, újonc kolléganőm megkínált egy kapszulával, szóval átmentünk használni a kávéfőzőt, abban a bizonyosságban hogy szabad.


Ma kaptam egy fejmosást a főnökömtől (ő is abban a szobában van, ahol a kávéfőző is), hogy hiába mondta azt, hogy szabad, attól még illett volna megkérdezni őt (a főnököt), hogy használhatjuk-e, ha már a kolléganő jelenleg nincs ott.


Nem tudom, hogy ez most jogos volt-e. Ha nekem lenne itt kávéfőzőm, azt is használhatnák a kollégáim kérdés nélkül, akkor is ha nem vagyok bent.


2023. febr. 24. 13:14
A kérdező szavazást indított:
Illetlenség volt, kérdezni kellett volna
Nem volt illetlenség, hiszen korábban megengedte
17 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Részben, a kolléganőd már mondta, hogy használhatjátok.

Másrészt, miért kellene a főnöködtől engedélyt kérned? Ha valakitől, akkor sem tőle, hanem a kolléganődtől. Ha ott van. Ha nincs, akkor senkitől. Vagy értetlenül-udvariasan senkitől és nem használjátok.

2023. febr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bolond, megalomán főnök...
2023. febr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%
Nem a fönöködé a gép.
2023. febr. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm


Az kimaradt, hogy pontosan tudta, hogy nekem is engedélyem van a kávéfőző tulajdonosától, hogy használjam. Szidás közben mondta is, hogy "tudom, hogy XY megengedte, de alapvető illem lett volna megkérdezni, ha ő nincs itt"

2023. febr. 24. 15:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Igazad van, vagy iagazad van? Na ugye 😊
2023. febr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez így teljesen értelmetlen, hogy tudja, hogy használhatod a gépet, és mégis szól érte.

Nem lehet, hogy azt kellett volna megkérdezned tőle, hogy nem zavarod-e a kávéfőzéssel, meg a várakozás közbeni trécseléssel?

2023. febr. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kétlem, a kávéfőző a kolléganő (a tulajdonos) mögött van, mellette ül még valaki (aznap ő se volt) tehát normál esetben gyakran trécsel, motoszkál ott valaki. Mi csak egyszer mentünk át, a nap maradék részében csend volt a szobában.


A főnök pedig pont mosdóba indult (ezt említette is)


Arra is beszólt, hogy nem is tudom használni a gépet, akkor minek piszkálom... Csak annyi történt, hogy elfelejtettem bekapcsolni a gépet (ezt néha itthon is eljátszom, hasonló típusú gépem van), de nyilván feltűnt volna elég hamar.


Az újonc kolléganő egyáltalán nem tudta, hogy kell kezelni (honnan tudná, ha sose használt ilyet korábban), így én nyitottam fel a tetejét, vettem ki a tartót, tettem be a kapszulát... Tehát szerintem azért látszott, hogy tudom használni, csak kimaradt egy lépés, mert kb egy éve használtam ilyet utoljára.

2023. febr. 25. 09:10
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Barom főnököd van.
2023. febr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A fonoknodnek nincs joga elszamoltatni teged ha a masik kollegano mar megengedte.Lehet arra gondolhatott hogy az ujonc kollegano is hasznalja,akit a masik kollegano esetleg nem ismer.
2023. márc. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!