Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szombat-vasárnap nem lehet...

Szombat-vasárnap nem lehet felhívni/írni annak akinek családja/párja van? (úgyis csak zavarnám??)

Figyelt kérdés
2023. febr. 12. 16:06
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
48%

Ha nem tartoznánk egy generációba, most lenyomorultaznám a generációdat, hogy képtelen arra használni a telefont, amire tulajdonképpen való:D

Mindegy, mások vagyunk. Mindenesetre nem bánom, hogy nem kell kommunikálnunk, elég gyötrelmesnek hangzik az elérésed:D

2023. febr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
53%

ma 19:16


Képes vagyok arra használni a telefont, amire való, munkaeszközöm is, elég sokat telefonálok. Nagyon könnyen el lehet érni üzenetben.


De otthon ezer féle dologban el vagyok merülve a házimunkától a szórakozáson vagy épp az alváson át egyéb intim tevékenységekig, és nem hiányzik, hogy kizökkentsenek, félbeszakítsák. Amikor megszólal a telefon, az olyan, mintha rámrúgnák az ajtót.


Egyébként negyvenes vagyok.

2023. febr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
64%

öhö

Jó, akkor ahogy érzed. Nekem fura ez a könnyű kizökkenés, de te dolgod.

2023. febr. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 kémény100 ***** válasza:
Egy illemszabályt ismerek: reggel nyolc előtt és este 8 után nem illik hívni. És itt az illiken van a hangsúly. A telefon azért van, hogy beszéljetek vele. Ha írni akarsz, írjál mesengeren vagy máshogy. Ha hívtak és nem akarsz beszélni, ne vedd fel, de soha nem tudhatod fontos-e a hívás. Én nem chetelek, csak "ügyezek", nem zavarok senkit unalomból és ezt tudják az ismerőseim is.
2023. febr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Csakegysajt95 ***** válasza:
100%
Szerintem semmi probléma vele, hétvégén jobban rá is érek, hívjon aki akar akár barát, akár családtag. Nem csinálok belőle ügyet. Ha kevésbé fontos, ott az írás. De azonnali válaszként pont erre van kitalálva a hívás. Akit zavar vagy programja van, úgysem veszi fel stb
2023. febr. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Bsxy válasza:
Nálam 13 éve nonstop él a telefon, igaz vasárnap eddig még idegen sose hívott.
2023. febr. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ milyen az illető beàllítottsàga.Szerintem nincs semmi gond azzal ha írunk vagy hívunk valakit.Bàris nàlam nincs.Ha nem érek rà,nincs akkor kedvem nem veszem fel.Utàna vagy visszacsörgetem,felhívom az illetőt es mondom làtom hívtàl vagy ugyanezt megirom làtom hívtàl elérhető vagyok.Vagy nem tudok kommunikalni csak irasban nem vagyok otthon.Nàlam àltalàban levan halkitva a mobiltelefon màr évek óta.Volt olyan is akit leszoktattam a hívàsokról mert energiavàmpir volt mindig olyankor hivott mikor gond volt,hogy kipanadzkodja magat keseregjen.Neki mar nem jelentkeztem irtam uzenetet nem vagyok elerheto irja meg amit akar igy elhatarolodtam.
2023. márc. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Fúú, pont a múltkor futottam bele egy cikkbe, miszerint főlg a Z és alfa generáció mennyire idegenkedik a telefonálástól, de pszichológusok szerint ez sokat ront a szociális készségeiken meg az emberi kapcsolataikon. Persze most nem találom a cikket, de be akartam dobni ide, csak akkor me a kérdést nem találtam:D
2023. márc. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!