Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szombat-vasárnap nem lehet...

Szombat-vasárnap nem lehet felhívni/írni annak akinek családja/párja van? (úgyis csak zavarnám??)

Figyelt kérdés
2023. febr. 12. 16:06
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
88%

Hát én is 25-30 közti pestmegyei vagyok és életemben nem hallottam olyat, hogy illetlenség telefonálni:D Ha nem akarod, hogy hívjanak állítsd be a telefonodat úgy, hogy utasítson el minden bejövő hívást.

Nagyon beteg ez a felfogás, banyek:D


Kérdező: természetesen nyugodtan hívhatsz párban lévket és szingliket is hétköznap és hétvégén is. Ha nem akarnak vagy nem tudnak beszélni, majd kinyomják, vagy fölveszik és elmondják, hogy most nem jó. Utóbbi esetben nyugodtan meg lehet kérdezni, hogy oké, mikor hívjalak akkor.


Nyilván, munkaügyben munkaidőben kell telefonálni, hétvégén nem ildomos.

2023. febr. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem némitva van ha a baratommal vagyok mert nem akarom hogy azokon témázzunk akik engem keresnek.
2023. febr. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim válasza:
13%
Pontosan így, ahogy írod.
2023. febr. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim válasza:
9%
11: Én nagyon sokáig nem értettem ezt a szubkultúrát gyerekként, sőt próbáltam harcolni ellene, de végül alkalmazkodtam hozzá mert mindenki akit ismerek így tekint a telefonhívásokra és hát egy fecske nem csinált nyarat. És hát valljuk be, tényleg idegesítő dolog.
2023. febr. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Én ha randin vagyok az asszonnyal, vagy csak simán benne vagyunk egy beszélgetésben vagy együtt eszünk vagy ilyesmi, akkor kinyomom, ha hív valaki és amikor ráérek, visszahívom.


Deee igazából ugyanez barátokkal is, ha épp haverommal a világot fejtjük meg és hív valaki, kinyomom. Akkor is, ha az asszony az.


És ez független attól, hogy milyen nap van.


Kivétel: Ismeretlen számokat föl szoktam venni, mert nem tudom ki az és emiatt nem fogom visszahívni. De ha olyan, akkor is megmondom, hogy hívjon egy óra múlva, most nem érek rá.


Az ember húzza meg a határait és védje. Viszont ehhez az is kell, hogy tényleg vissza is hívjuk azt, akit korábban kinyomtunk.

2023. febr. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
62%

3-as álláspontját osztom, mert bár nem számít a közmegegyezésben illetlenségnek a telefonhívás, szerintem is az, logikusan végiggondolva is.


Amúgy is 2023 van, minden szempontból jobb megoldás írni a célszemélynek.

2023. febr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

16, azt mondod logikus? de mi a logika benne?

Akarok vkitől valamit kérdezni vagy mondani valamit neki, és nem ártana, ha gyorsan válaszolna.

Esetleg a közlendőm bonyolultabb két tőmondatnál, így sokkal félreérthetőbb lenne írásban vagy eposzt kéne gépelni - amire a másik nem reagálna már aznap, mivel hosszú az üzenet és "áh, majd később reagálok rá".


Szóval szerintem a logika azt diktálja, hogy ha tényleg akarsz valamit, akkor felhívod. Ha csak "mizu?" szintjén érdkelődsz, arra tökéletes z írás.


most az, hogy mobilhálózaton vagy online appon keresztül hívod az ötkmindegy, a hívás az hívás.

2023. febr. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Írj rá, hogy szóljon, ha esetleg felhívhatod ma, vagy hívjon, ha ráér. Mi mindig így csináljuk, csak a nemtörődöm rokonság telefonál hétvégén este 10-kor a hülyeségei miatt, de nem vesszük föl.
2023. febr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Jó, mondjuk este 10kor az tényleg illetlen. Reggel 8-9 és este 8-9 között lehet hívni, előtte-utána hagyjanak.

Nem mintha nem lehetne automatikus repülő módot tenni a telefonra, ami X időpontban mindig bekapcsol egy Y időpontig.... Fszért van ennyi funkció a teleofnban, ha a végső megoldás mindig az, hogy kézzel kinyomod aztán morogsz?:D

2023. febr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
28%

ma 17:39


Sürgős esetben nyilván jobb hívni, de nem az az alap, hogy mindig sürgősen kell hívni valakit. Nálam ilyen párévente egyszer fordul elő, szóval akinél rendszeresen megszokott, hogy valami sürgősen kellene, ott alapból baj van :)


Ha bonyolult a közlendő, azt nehezen tudom magánügyben elképzelni, akkor pedig ne hívogassanak vele szabadidőmben. Áthidaló megoldás, ha ráírsz az illetőre, hogy beszélhetnénk-e valamikor X ügyben.


Hozhatsz még rengeteg kivételes helyzetet, de azok kivételes helyzetek maradnak. Általánosságban a hívás az kéretlen behatolás a magánszférába, én legalábbis így élem meg.

2023. febr. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!