Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illetlenség cserepes növényt...

Illetlenség cserepes növényt adni a virégcsokor helyett?

Figyelt kérdés
Egy csokor virágot adnak a nőnek, ha köszönetet szeretnének nyilvánítani. De az elszárad, elpusztul, miközben egy cserepes virág megmarad, lehet gondozni. Viszont én nem látom hogy adnának, mindig virágcsokrot látok. Illetlenség?
2023. jan. 6. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. jan. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem az.
2023. jan. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem az, én sokkal jobban tudok örülni egy élő növénynek, mint egy maréknyi halott virágnak. Egy csinos kaspóval együtt teljesen jó ajándék mindenkinek, akiről biztosra tudod, hogy szeret kertészkedni.
2023. jan. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. jan. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem mindenki szeret cserepes virággal foglalkozni. Ezért szerintem csak olyannak illik ilyet adni, akit közelebbről ismersz, és tudod, hogy örülne neki. Ellenkező esetben csak ott senyved nála egy darabig, nézi a megsárgult, felkopaszodó csúnyaságot, sajnálja kidobni, és arra gondol, hogy mekkora tahó vagy, hogy ideszemeteltél neki. Egy vágott virág meg szép, ameddig szép, aztán kidobja, mert ez a világ rendje.

A másik dolog meg, ha te se értesz hozzá, akkor jó eséllyel olyat veszel, amit

- nem szeretne, mert másféle virágokat szeret

- azt a fajtát tartani nincs megfelelő helye. Pl. kaktusznak, amarillisznek, ciklámennek, stb. nem jó a fűtött szoba.

Nekem rengeteg cserepes növényem van, de a legritkább esetben kaptam olyat, aminek tényleg örültem. (A fenti okok miatt.) (Virágot vettem neked, mert te szereted a cserepes virágokat. - Igen, de nem az ilyeneket, viszont most jó képet kell vágnom ehhez a szrhoz.) Mostanában szerencsére már leszoktak róla. Vágott virág, vagy édesség, kész. Semmi porfogó tárgy, vagy tönkremenésre ítélt cserepes virág.

2023. jan. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak kaktusz neeeee
2023. febr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!