Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a különbség a dr. és a Dr....

Mi a különbség a dr. és a Dr. Titulus között?

Figyelt kérdés
Pontosabban melyik tudományterület melyiket használja?
2008. dec. 25. 21:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
76%

7-es válaszoló! "Jelentése gyakorlatilag nincs, a múltból fakadóan kapják jogászok, orvosok, stb. Akik persze nem jól használják, hiszen ha valaki jogász, akkor dr. jur. Gipsz Jakab-ként kellene írni. Ha valaki orvos, akkor dr. med. Gipsz Jakab, stb. A megkapott oklevélben ez jelezve van.

A Dr. valójában a tudományos fokozat egyik jelölése, amiért évekig dolgoznak az emberek." Tehát szerinted amennyi erővel egy orvos, fogorvos, gyógyszerész, állatorvos vagy jogász elvégzi az egyetemet nem szenved a doktoriért hosszú éveket? Gondolom ezek közül egyiket se végezted el. Javasolom, hogy felvételizz valamelyikre, pl. orvosira vagy jogira és vesd össze az általad korábban elvégzett szakkal a nehézséget. Utána oszthatod az észt.

2014. ápr. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
83%

Jogos, az előttem szóló pont leírta, amit én is akartam...

"Adományozott", mi? :D

Főleg annak tükrében ne csináljuk ekkora kontrasztot a kettő között, hogy nem egy embernek mások "írják meg" a PhD-munkáját, és az illető már "csak" meg kell, hogy védje..

2015. ápr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
82%
Aki szerint a Dr a PhD-zett (orvos, jogász, matematikus stbstb), míg a dr a foglalkozásdoktor, nézze meg egy frissdiplomás orvos vagy rezidens pecsétjét. Az orvosi pecséteken is nagy D-vel írják, és az elég hivatalos szerintem.
2016. jún. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 bjoe83 válasza:

Az hogy valaki csal, természetesen elítélendő, de ez nem kisebbíti mások munkáját. Az hogy csak meg kell védeni, azért nem teljesen így van. Nekem több mint 7 év kemény munkája van a PhD-ban és nem csak megírni és megvédeni kellett, hanem nagyon sok kutató munka, színvonalas publikáció, előadás, vizsga, oktatott óra kellett hozzá. Szomorú vagyok hogy ezt más csalók miatt ledegradálva kell itt látnom.


De a lényeg, hogy egy még most is hatályos törvény alapján (2005. évi CXXXIX. törvény a felsőoktatásról):


63 §. (6) Az orvosok, a fogorvosok, az állatorvosok, a jogászok oklevele doktori címet tanúsít.

Ezek rövidített jelölése: dr. med., dr. med. dent., dr. vet., dr. jur.


69.§. (5) A PhD fokozattal rendelkező személyek nevük mellett feltüntethetik a „PhD” vagy a „Dr.” rövidítést, a DLA fokozattal rendelkezők pedig a „DLA” vagy a „Dr.” rövidítést.


Ezek alapján mindenki ítélje meg maga, hogy mi a helyes és mi helytelen.

2016. júl. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!