Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Valamiért nehezemre esik az...

Valamiért nehezemre esik az embereket a nevükön szólítani E/2-ben. de nem minden esetben. Más is van hasonlóan ezzel?

Figyelt kérdés

Egyszerűen a legtöbb esetben képtelen vagyok E/2-ben a nevükön szólítani az embereket, valahogy nem jön a számra és nagyon furán is érezném magam tőle. Viszont vannak ritka kivételek, akiket tudok a nevükön szólítani. Például a tesóimat a nevükön szólítom. Meg még pár régi ismerőst. Viszont nem is a viszonytól függ, tehát valakivel tök jóba vagyok, mégsem tudom a nevét E/2-ben használni és úgy szólítani ahogy hívják. Nem tudom egyáltalán, mitől függ ez, nem is arról van szó, hogy a neve nem tetszik vagy bármi, egyszerűen valahogy olyan furának érzem.


Ettől függetlenül az ilyen esetekben mindig találok valami alternatív megszólítást ha úgy van, tehát sosem bunkón szólok hozzá ezekhez az emberekhez.


Egyszer elmondtam egy ismerősömnek ezt, azt mondta, hogy ő is ugyanígy van vele, hogy egyszerűen vannak emberek, akikkel hiába van akármennyire jóba, nem tudja a nevén szólítani E/2-ben.


Miért lehet ez? Más is van ezzel hasonlóan?


2022. dec. 6. 13:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezzel én is pont így vagyok, és nem tudom miért, pedig az eletemben nagyon sok viselkedésemet addig elemeztem, amíg rá nem jöttem az okára, de ennél egyszerűen nem találom a választ.

Én elkezdtem már erőltetni magam, pl most a barátomat is többször a nevén megszólítom, vagy csak így a hozzá intézett mondatba beleteszem a nevét, de NAGYON furán hangzik nekem, meg olyan idegen érzés.

Olvastam a kérdésed, amikor kiírtad, épp azért néztem vissza, hogy érkezett-e már valami okos válasz rá :D de így csak együttérzést tudok tanúsítani

2022. dec. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!