Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha ingyen lakik a lakásomban,...

Ha ingyen lakik a lakásomban, illett volna elmosogatni az edényt az alábbi esetben? Illene felajánlani, hogy fizeti az elmaradt rezsit?

Figyelt kérdés

Van egy lakásom, amit munka miatt vettem, hogy néha ott aludjak, ha be kell mennem melóba.

Férjem testvére és a felesége nehéz anyagi helyzetbe kerültek és a válás szélén is álltak, így felajánlottam, hogy a nő, amíg nem talál munkahelyet, használhatja a lakást a rezsiköltség megfizetése ellenében.


Megegyeztünk abban, hogy amíg nem fizet, addig ha be kell mennem melóba, alhatok a lakásban. Ez 3-4 hetente 1 éjszaka.


Két dolog lett furcsa, de lehet, hogy csak én csinálok túl nagy ügyet belőle.


Egyik, hogy beraktam a mosogatóba egy dobozt (amiben egy szelet pizza volt, szóval nem mondható túl koszosnak), hogy majd elmosom. A csajszi ment, elmosogatta a saját edényeit, a dobozomat pedig otthagyta. Én mindig mindent elmosogatok, ha hasonló szitu van, ezért furcsa. Persze érthető az is, hogy ha nem az övé, miért vesződjön vele.


A másik dolog, amin egy kicsit fennakadtam, hogy már előző hónapban is itt lakott 10 napot és annak a 10 napnak a rezsiköltségét nem ajánlotta fel, hogy fizeti. Nekem alap lenne, hogy azt is fizetem, de lehet csak én vagyok túlzó ebben a kérdésben is.


A rezsi miatt filózom, hogy szólok neki, a dobozt nem említeném, csak elméláztam az illemen.


Egyébként egy vadonat új bútorokkal és gépekkel ellátott, frissen felújított lakásról van szó. Ő az első lakója.


2022. nov. 12. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

A te csetresed elmosogatása nem az ö dolga, nekem azonban szép gesztusnak tünt volna, ha elmossa. De lehet, hogy azért nem tette, hogy a kettötök közötti távolságtartást jelezze.

A darab-rezsi meg olyan, hogy megegyezés kérdése, erre szerintem érdemes lenne rákérdezni, lehet, hogy eszébe sem jutott, vagy úgy gondolta, nem egyértelmü, mennyi az ö fogyasztása.

2022. nov. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg elmosta volna, az lenne a baj, hogy minek nyúlkál a cuccodhoz.
2022. nov. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
" beraktam a mosogatóba egy dobozt (amiben egy szelet pizza volt, " Amikor beraktad a mosogatoba és ugy otthagytad, akkor benne volt egy szelet még?
2022. nov. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem volt benne... :D
2022. nov. 12. 14:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!