Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha a benzinkúton tankolásnál...

Ha a benzinkúton tankolásnál álltok sorba, és jön egy mentő autó tankolni, előre engeditek?

Figyelt kérdés

A párommal (lány) azon ment a vita, hogy miért nem engedem előre őket a benzinkúton :D Szerintem ha nem megkülönböztetett fénnyel közlekednek, rájuk is ugyan úgy érvényes minden kressz és bármi más is. Mindazon által életképtelen szitu, kiállsz a sor közepéből hogy gyertek be elém? :D vagy mi

kíváncsi vagyok ki hogy látja :)


2022. okt. 2. 09:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
8%

Kötelező előreengedni.

Arra nem gondolsz, hogy azokon a negyedórákon, akár perceken múlik valakinek az élete? Például akár a tiéd, vagy a szerettedé.

2022. okt. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%

Nem kiállni kell, hanem nem előremennie az elsőnek, hogy a mentő beálljon elé.


Amúgy fura, hogy miért nincs külön beállás mentőknek, tűzoltóknak.

2022. okt. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom hogy nem sürgős esetnél állnak be tankolni, és nem ők az egyetlen mentő autók a körzetben. A másik ha mégis sürgős lenne nekik, akkor szerintem jeleznék villogóval vagy kürtel, ez esetben nyilván beengedi az ember. Más esetben meg nem, nem hiszem hogy bármin változtatna az hogy sorban 10 percet vár, és emiatt valakit is veszélyeztetnék.
2022. okt. 2. 09:51
 4/20 A kérdező kommentje:
De nyilván az a Te álláspontod, ezek szerint van aki előre engedi őket.
2022. okt. 2. 09:51
 5/20 anonim ***** válasza:
56%

Azért nálad van némi fogalomzavar kérdező. Megkülönböztető jelzéssel nem fog megállni tankolni, és tankolás közben nincsenek KRESZ szabályok, sorban állás van vásárlásért. Úgyhogy ezt a részt vegyük ki a kérdésből.

Nem vagy ugyan köteles előre engedni, de egy egy normális embernél nem is kérdés. Emberségnek nevezik.

2022. okt. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Rendben

Nincs fogalomzavar, pont erről írtam, hogy olyankor nem fog sorba állni...

2022. okt. 2. 09:57
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2022. okt. 2. 09:57
 8/20 anonim ***** válasza:
67%
Nem kötelező előreengedni. De egy normális ember előreengedi. Intelligencia kérdése. Bármikor jöhet egy riasztás és akkor menni kell. Lehet egyszer a te családtagodért vagy érted fognak küzdeni.
2022. okt. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%

Akkor a kételyek eloszlatása végett: NEM kell előreengedni, tisztában vannak vele a mentésirányítók, mikor tankol az adott gépjármű, ennek fényében koordinálják a riasztásokat is.


Nem körömrágva állnak be a mentők, hogy "úristen, mi lesz ha éppen hívnak rádión és még tankolni se tudtam?!"

2022. okt. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%

Én étteremben dolgozom (nem Magyarországon), hozzánk járnak mentősök kajálni elég gyakran. Ha rendelés után rögtön fizetnek, akkor tudjuk, hogy szolgálatban vannak, olyankor értelemszerűen előrevesszük a rendelésüket. Sőt, szólni is szoktunk, ha olyasmit rendelnek, amit tovább tart elkészíteni.

Ha meg hirtelen felugranak, akkor utánuk szólunk, hogy bevetés után nyugodtan jöjjenek vissza, elrakjuk nekik a kaját (nagyon ritkán jönnek vissza érthető okokból).

2022. okt. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!