Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valaki meghal, miért...

Ha valaki meghal, miért titkolják az illető betegségét hogy miben halt meg?

Figyelt kérdés

Legfeljebb csak annyit írnak közleményekben, hogy súlyos betegségben elhunyt. Ha pl. közszereplőről van szó és facebookon valaki megkérdezi, általában csak a "mér' nem mindegy?!" válaszok jönnek.

Ez miért titok? A betegség szégyellni való? Vagy miért nem szívesen osztanak meg erről általában az emberek információt?

Nekem pl mikor megtudják, hogy apán 48 évesen, anyám 62 évesen ment el, a következő kérdés rögtön, hogy miben haltak meg. Én nem szoktam titkolni, akit érdekel, szoktam rá válaszolni. De úgy veszem észre, hogy sokan nem így vannak ezzel. Ez miért tabu?


2022. szept. 12. 08:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem titkolják. Hogy egy szimpla publikációban, amiben az illető elhunytáról tájékoztatnak, nem részletezik, az más kérdés. Titkolás az lenne, ha valaki konkrétan rákérdezne, az ember pedig nem lenne hajlandó válaszolni.
2022. szept. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ezzel az erővel az se zavar, ha táppénzes állomány után megkérdezi a főnököd, hogy mégis milyen betegséged volt...????


Nem tartozik rá.

Ugyanígy a halál oka sem tartozik senki másra. LEgfeljebb családon belül.


Jól is néznénk ki, ha mindenkinek be kéne számolnia, hogy szifilisze volt, vagy mittomén... valami "kínos" betegség.

2022. szept. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 NTBS ***** válasza:
100%
Mert ez magánügy.
2022. szept. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!