Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valaki meghal, miért...

Ha valaki meghal, miért titkolják az illető betegségét hogy miben halt meg?

Figyelt kérdés

Legfeljebb csak annyit írnak közleményekben, hogy súlyos betegségben elhunyt. Ha pl. közszereplőről van szó és facebookon valaki megkérdezi, általában csak a "mér' nem mindegy?!" válaszok jönnek.

Ez miért titok? A betegség szégyellni való? Vagy miért nem szívesen osztanak meg erről általában az emberek információt?

Nekem pl mikor megtudják, hogy apán 48 évesen, anyám 62 évesen ment el, a következő kérdés rögtön, hogy miben haltak meg. Én nem szoktam titkolni, akit érdekel, szoktam rá válaszolni. De úgy veszem észre, hogy sokan nem így vannak ezzel. Ez miért tabu?


2022. szept. 12. 08:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Mert magánügy.
2022. szept. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem közügy szerintem sem. Nem beszélve arról, hogy adódhat olyan, ami újabb kérdéseket, feltételezéseket szülhet.

Nem mindenki szereti kiteregetni az ilyesmit, különösen nem, ha egy elhunytról van szó.

2022. szept. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

És mi van, ha a közlemény írója nem tudja akkor, hogy miért halt meg?


Meg egyébként, miért releváns, hogy Te a szüleid haláláról hogyan nyilatkozol? Nem titkolás ez, hanem éppen annyit közölnek, amennyi kell, amire az egyetlen helyénvaló reakció a részvétnyilvánítás: elkezdeni firtatni, miben halt meg, utalhat érzéketlenségre, ha egyből a halál után teszed.

Meg egyébként sem olyan egyszerű fogalom a halál oka.


Egyébként fura emebrekkel beszélsz, mert tőlem a világon soha senki nem kérdezte meg, hogy apám miben halt meg.

2022. szept. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ha valaki megkérdezi négyszemközt, az már közügynek számít? Csak mert ha tőlem kérdezték, eddig meg se fordult a fejemben hogy ne válaszoljak. Elég hülyén venné ki magát, ha ilyenkor azt válaszolom, hogy nem mondom meg, titok, stb. De ha ez az illendő, akkor megpróbálok én is így tenni a jövőben.
2022. szept. 12. 09:55
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valaki megkérdezi négyszemközt, az már közügynek számít?"

. Te érted, amit kérdezel, illetve hogy mit jelent a szó "közügy"?

2022. szept. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Egyébként fura emebrekkel beszélsz, mert tőlem a világon soha senki nem kérdezte meg, hogy apám miben halt meg."


Nálam a távolabbi családdal, volt kollégákkal, barátaival, saját kollégáimmal mikor közöltem a hírt, általában rögtön ez szokott lenni az első kérdés.

Ha belegondolunk, egy idős, régóta betegeskedő embernél erre valahol számítani lehet, lehet hogy nem kérdezik meg. De egy viszonylag fiatal, nem beteges embernél megdöbben az ember és akaratlanul is felmerül benne döbbenetében a kérdés.

2022. szept. 12. 09:59
 7/13 A kérdező kommentje:

"Te érted, amit kérdezel, illetve hogy mit jelent a szó "közügy"?"


Olvass vissza, nem én találtam ki, erre reflektáltam: "Nem közügy szerintem sem."

2022. szept. 12. 10:01
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem, hogy kinek mi köze van hozzá egyáltalán.

Múltkor az egyik ismerős eladót a munkahelyén faggatta egy néni, hogy na de mégis miben halt meg a mama? Hol volt? Miért volt? Látogatták-e stb.


Ha a gyászoló szeretne róla beszélni meghallgatom persze, de egyébként eszembe sem jutna faggatni a részletekről.

2022. szept. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%

Közszereplő..FB-on megkérdezik.

Ez szerintem nem négyszemközt van.

Két teljesen más eset.

2022. szept. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Pl.= például!!!

Az csak egy példa volt! Nem kifejezetten kizárólag csak erre vonatkozna a kérdés.

2022. szept. 12. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!