Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy kolléganőm meghívott az...

Egy kolléganőm meghívott az esküvőjére, mit illik adnom neki? Menjek-e egyáltalán?

Figyelt kérdés

Több telephelyen dolgozok, célirányosan megyek, tehát ezzel a kolléganővel (is) úgy vagyok kapcsolatban, hogy nem mindig beszélünk,csak amikor kifejezetten közös munkánk van, de jóban vagyunk.

Nagyon kedves, barátságos mindenkivel, szimpatikus nekem is a személyisége. Viszont mivel velem találkozik legkevesebbszer az összes munkatárs közül (velük napi szinten) - és mégis meghívott - nem tudom ez mennyire udvariasságból van, vagy tényleg örülne, ha mennék?

És ha elmegyek, akkor mit adjak nekik: 50+ évesek. Csak a polgári és a templomi esküvő amire hivott, lakodalom nem tudom lesz-e egyáltalán.


2022. szept. 8. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a meghívás az esküvölre szól akkor, akkor az csak a szertartást jelenti, ilyenkor nem szokás adni ajándékot. Ha abszoluit nem akarta volna, hogy elmenj, nem hívott volna, neked nem kötelezö menni, de ha nem probléma számodra, akkor illik.

Esetleg kérdezd meg a többieket is, hogy ki megy a munkatársak közül és közösen vehettek valami kisebb ajándékot.

2022. szept. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a második tökéletesen összegezte. Én is közös ajándékot vennék.
2022. szept. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! És 50+ évesnek mit lehet venni aminek örül is?
2022. szept. 8. 17:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem valami ajándékkosár megfelelö lenne.
2022. szept. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Utazási kupon.horror árak vannak a hotelekben
2022. szept. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi 🙂 még nem tudom ki megy, egy valakit megkérdeztem kiderult hogy őt nem hívta meg :D elég ciki volt.

Azt hiszem az ajándék kosár lesz, ha csak magam adom.

2022. szept. 10. 19:51
 7/7 A kérdező kommentje:

Végül kiderult ki megy, de mivel mindenkit meghívott (kb 40 fő) ezért fejenként pár száz forintot adtunk be és aláírt képeslap volt az ajándék.

Végül én nem mentem mert máshova is hivatalosak voltunk

2022. dec. 23. 12:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!