Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vendégségbe szóló meghívóban...

Vendégségbe szóló meghívóban kérhetem a meghívottakat, hogy tiszta talpú cipőben jöjjenek hozzám?

Figyelt kérdés
Nem szeretném levetetni a vendégeimmel a cipőt, mert egyiküknél sem szokás, és tudom, hogy ki fognak öltözni. Nálam viszont le szokás venni a cipőt, és szeretnék vigyázni a tisztaságra, szép és értékes szőnyegeim vannak.
2015. nov. 7. 07:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem furcsa kérés. Megkérheted őket, hogy vegyék le a cipőt, ezzel nincs baj. Az, hogy náluk nem szokás, nem jelenti azt, hogy nálad is ez a szabály. Ekkor mindenki, a tiszta és a koszos talpú cipős vendég is ugyanolyan helyzetben van. De azt kikötni, hogy tiszta talpú cipőben jöjjön, kicsit olyan, mintha azt mondanád, hogy elötte mosakodjon meg.
2015. nov. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem kérheted. Ez egyenesen sértésszámba megy. Ha levéteted velük a cipőjüket, ezzel magadról állítsz ki bizonyítványt. Másodszor biztos nem fognak jönni hozzád. Mit gondolsz, náluk ez miért nem szokás ? Ezen jó lenne elgondolkodni... Aki vendéget hív, az takarítson is utánuk.
2015. nov. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
53%
Vetesd le Velük a cipőt! Én is levetetem. Kedves utolsó válaszoló ezt nagyon rosszul látod! Hozzám is jönnek vendégek, pedig Nálam bevett szokás a cipő levétele.
2015. nov. 8. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%

Az lehet, de hozzád "olyan" vendégek jönnek...

Én 14 évet éltem Angliában, egy évet Párizsban. Üzletkötőként nemcsak irodákba jártam, de sok ezer lakásban is. Soha sehol sem kellett lehúzni a cipőmet.

2015. nov. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Hát elég fura és hülyeség is... mert ha hozzád mennek, ergo sétálnak, még ha szupertisztán tartják a cipőjüket, akkor is felveszik az utca piszkát. Vagy fertőtlenítős flakonnal várod őket?

Amúgy meg ha van otthon rendes, normális házipapucs, akkor megkérheted, hogy öltözzenek át abba. Pont ilyen esetre érdemes venni egy-két párat.

2015. nov. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha velem valaki lehúzatná a cipőmet, oda már akkor sem mennék be...
2015. nov. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes egy téma az biztos. Én sose sértődtem meg azon hogy le kell venni a cipőt, sőt, ha vendégségbe megyek ahogy belépek az ajtón már húzom is le. Ha a vendég látó rám szól hogy ne vegyem le akkor magamon hagyom, de rákérdezek hogy biztos-e (nem-e csak udvariasságból mondja).

Ezzel szenben én nem vetetem le senkivel a cipőt aminek nagyon egyszerű oka van. Egyrészt érdekes módon ha én megyek apámhoz akkor azonnal le kell venni, ő ezt nálam nem teszi. Szép lassan a férjem is rászokott hogy cseszik levenni a cipőjét. ebből következik hogy a szobán kívül nem feltétlenül makulátlan a padló, másrészt hülyén néz ki hogy a vendéggel levetetem a ház urán pedig cipő van.


Tehát az tapintatlanság és nem is kivitelezhető hogy tiszta cipőben érkezzenek, de nyugodtan vetesd le velük. Amelyik ezen fenn akad azt a továbbiakban egyrészt én magam se látnám szívesen, másrészt tájékoztatnám finoman hogy a tisztító számlája a napokban megérkezik hozzá. :)

2015. nov. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!