Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A pincérlányok csak hivatalból...

A pincérlányok csak hivatalból kedvesek?

Figyelt kérdés
2022. aug. 28. 13:30
 1/10 Musztafa Kebab ***** válasza:
100%
Ebből élnek, de még így sem kedves mindegyik.
2022. aug. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
vagyis akkor balfék, aki ebbe többet gondol bele....gondolom
2022. aug. 28. 13:35
 3/10 Musztafa Kebab ***** válasza:
100%
Nem vagy balfék csak mert hatással van rád egy csinos nő mosolya.
2022. aug. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
tudom h nem mindegyik mosolyog, sőt, van amelyik kimondottan flegma....de nem tudok elvonatkoztatni h az esetleges kiemeltebb kedvesség vagy mosoly csak a marketing része, és nem nekem szól....
2022. aug. 28. 13:48
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Fél évet dolgoztam pincérként mialatt Erasmus+-on voltam, és előírás, hogy a vendégekkel legyünk kedvesek és mosolygósak. Én alapvetően is egy ilyen jellem vagyok, és voltak vendégeink (többségük visszatérő idős nő/férfi volt), akivel jól el lehetett beszélgetni és szívesen mentem az asztalukhoz, de sokaknál csak a kényszermosoly volt jelen, esetleg a mímelt kíváncsiság, de ennyi.


Feleslegesen látsz bele ebbe akármit, mert az esetek 99%-ában csak a munka része, a maradék 1%-ban pedig egyértelműen jelezte volna az adott pincér, hogy munkán kívül is találkozna vagy hasonló.

24/N

2022. aug. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

Pedig vonatkoztass el. Az egy dolog, hogy a munkakör követelménye, de neked szól. Mégpedig azért, hogy visszamenj. Ez nem marketing, ez emberi viszonyok kérdése.

Csak nálunk ezt kényszerré tették, itt az emberi viszony a gyűlölködésről, irigységről, betartásról szól, nem az érdeklődéről, kedvességről, természetességről.


#5-nek üzenem, ha tudom hol dolgozik, szívesen mennék oda. Mondjuk egy (kölcsönös) mosolyért. Pár értelmes szóra. Azaz emberi kapcsolatra. A munkán kívüli ajánlatra viszont nem lennék vevő. Az ilyesmit szeretem önállóan intézni, szeretem, ha az egyéniségemért jönnek és nem "azért". Mert ha ez mégis kiderül, rendkívül udvariatlan is tudok lenni.

2022. aug. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6

Legalább öt okot tudnék írni, hogy miért nem érdeklődöm, de maradjunk annyiban, hogy nem érdekel a lehetőség.

24/N

2022. aug. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"de nem tudok elvonatkoztatni h az esetleges kiemeltebb kedvesség vagy mosoly csak a marketing része, és nem nekem szól"

De, a marketing része, és kizárólag neked szól. Mégis ki másnak szólna a pincérnő mosolya, ha nem a vendégnek?

2022. aug. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
#7 nem tudom, ki kérdezte, miért nem érdeklődsz, és nem tudom, miféle lehetőség nem érdekel. De nem is kell tudnom. Pusztán annyit mondtam, egy dolog a marketing, egy dolog a kiadott kötelesség, és más dolog az emberi természet, amely lehet empatikus, kedves, kényszeredett, utálatos és még sok más. És ez nem a körülményektől, hanem az adott ember személyiségétől függ.
2022. aug. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9es nem te írtad neki ezt: "#5-nek üzenem, ha tudom hol dolgozik, szívesen mennék oda. Mondjuk egy (kölcsönös) mosolyért"
2022. aug. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!