Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy kisvárosban (10ezer fő)...

Egy kisvárosban (10ezer fő) meglehet-e tenni, hogy a helyi TV kamerájával való felvételt ki kérjem magamnak?

Figyelt kérdés
Mindenféle rendezvényen pl. egészségnapokon, egyéb kulturális rendezvényeken, pl. aug. 20-ai stb. videokamerás felvételt készítenek az ott jelenlevőkről, ami később a helyi médiában adásra kerül, és mivel kisvárosban élek, mindenki "értesül", hogy mely rendezvényeken vagyok ott, holott nem adtam engedélyt, arra vonatkozólag, hogy rólam felvétel készüljön. Azt még nem sérelmezném, ha mondjuk a tömegben, nem "pontosan felismerhető képben" kerülnék adásba, de az már bántja a személyiségem, hogy közelről (egyértelműen beazonosíthatóan) "bekameráznak". Van-e ehhez joguk, a személyiségi jogaimmal összefüggésben?
2010. szept. 24. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

szerintem van. A nagy tv-k is ugyanezt csinálják, egyébként meg miért baj ha látják hogy hol voltál?

Gondolj bele: elmondod az ismerőseidnek hogy itt meg itt voltál 3 nap múlva az egész város tudja, nem? Hisz kis városról van szó..

2010. szept. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt szeretném tudni, hogy az ilyesmi tevékenység, jogilag mennyire szabályos? Én ezt nem tudom elfogadni, hogy minden hétvégén,(akkor van a helyi városi tv adása) valamilyen "eseményen" a Tv-ben engem bámuljanak..
2010. szept. 25. 09:28
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Képzeld, lehet, hogy van, aki néz téged a TV-ben, és közben maszturbál :O
2010. szept. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Általában mindenki saját magából indul ki!
2010. szept. 27. 03:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!