Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyha egy idősebb nőnek (pl....

Hogyha egy idősebb nőnek (pl. anyukám lehetne) nyújtottam kezet előre, akkor az nagyon gáz? Tudom, h nem szabad, meg meg kell várni, h ő nyújtsa csak nemtom . így jött ki a lépés. (23 l)

Figyelt kérdés
2010. szept. 18. 09:01
 1/4 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Nem olyan nagy gáz, ne izgulj, ilyesmi előfordul. (Ha nem rikácsolt és nem kérte ki magának, akkor biztos megnyugodhatsz.)
2010. szept. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ok, köszi! Megnyugodtam :)
2010. szept. 18. 09:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs, hogy így jött ki a lépés, várd meg amí ő nyújtja. Egy ilyen baki pl. állásinterjún nagyon rossz pont. Utólag már mindegy, de legközelebb figyelj erre. Te köszönsz előre, de ő nyújt kezet elsőként.
2010. szept. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bár régi a kérdés, azért válaszolok.

Van olyan, hogy "így jött ki a lépés", nálam is megtörtént már (többször is), és úgy gondolom, hogy ha a másik személynek ez nem tetszik, akkor ez az ő problémája, nem az enyém. Nálam valahogy nehézkesnek tűnik megvárni, hogy a másik ember nyújtsa a kezét, mert ő az idősebb. Úgy érzem nem tudok mit kezdeni a kezemmel, amikor kedvesen udvariasan köszönök és mondom a nevemet, majd a másik ember felé való odafordulás hirtelen megtorpan azzal, hogy várni kell a reakciójára, nehogy megsértődjön az illető. Elég furcsa érzés, hogy egy őszinte odafordulás megvetést válthat ki a másik emberből pusztán azért, mert ő idősebbként különbnek, értékesebbnek érzi magát?!. Tapasztaltam már szájhúzogatást emiatt, de szólni nem szólt senki. Szerintem az ilyen szabályok, hogy ki nyújt előbb kezet egy bemutatkozásnál inkább eligazító jellegűek, nem pedig merev, áthághatatlan, Ego duzzasztó, azaz másik ember lenézésére alapot adó dogmák. 37/N

2016. aug. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!