Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyszer egy esti bulin odament...

Egyszer egy esti bulin odamentem egy férfihoz, aki kezet csókolt nekem úgy, hogy én egyáltalán nem is nyújtottam neki. A férfi volt "tolakodó"? Vagy pont hogy nekem kellett volna a kezemet nyújtani?

Figyelt kérdés
2009. szept. 22. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát kézcsókra ritkán nyújtják a nők a kezüket... Tartsd szemmel azt a férfit!
2009. szept. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kevés férfi és még kevesebb fiú ismeri a kézcsók fogalmát. Inkább a hódolatát vagy a tetszését akarta ilyen finom módszerrel kifejezni. :)

De ha zavar, megvan a kézcsók határozott, de kulturált visszautasítási formája is. Amikor megfogja a kezedet, egy apró csuklómozdulattal egyenesbe hozod a kezed, így kézfogás lesz belőle.

Számomra inkább a rögtön pusziszkodjunk össze a tolakodó...

2009. szept. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha az alap illemet vesszük, akkor még a kézfogásnál is úgy van, hogy akkor fogsz kezet egy lánnyal, ha ő nyújtja a kezét, azaz felajánlja, amúgy nem érsz hozzá - megjegyzem az eredeti kézcsóknál se csókolod meg az illető kezét, csak fölötte cuppantasz egyet jelzésértékűen. Persze ma már nem nagyon ismerik és használják úgy az illemet, ahogy az alapból volt, ezt is csak azért írtam be, hogy lásd, még a klasszikus illem szerint se kell neked nyújtani a kezed, ő meg végképp nem veheti csak úgy el, és csókolgathatja.


Én azt mondanám, azt "illik", ami az adott közösségben, társaságban szokás, ami elfogadott, ezt tekintsük kiindulási pontnak. Ha nem is ismerted azt a pasit, akkor értelemszerűen még nincs semmilyen elfogadott szokás kettőtök között - hacsak maga a társaság nem kimondottan olyan, hogy ott adja magát az ilyen, és ez számodra is világos volt, mikor odamentél, de ez nagyon ritka.

Tehát ha a pasi tök ismeretlenül csókolt kezet, akkor simán lehet tolakodónak venni. Az egy más kérdés, hogy neked mennyire jön be ez a fajta tolakodás, de ha kényelmetlenül érzed magad tőle, akkor az nem a te hibád, hanem az övé.

2009. szept. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is úgy lenne illendő, hogy akkor csókol neked kezet, ha nyújtod felé. De sztem ne ragadjunk le ilyeneknél. Örüljetek lányok, hogy vannak még ilyen férfiak a földön.
2009. szept. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!