Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért akarják sokszor az...

Miért akarják sokszor az időseket otthonba záratni?

Figyelt kérdés
Az önmegvalósítás öregen is fontos. Fiatalon is dönt az ember rosszul, éri baleset, de boldog mert nem rabságban él. Az életnek előbb utóbb úgyis vége, de bárhogy is, mindig a boldogságot kell keresni és nem orvosi egyetemet végzett okoskodók papírjait nézegetni.
2022. máj. 5. 10:59
1 2
 1/16 anonim válasza:
24%
Az én Nagyikámat is betették a szüleim , tiltakozásom ellenére. Azzal magyarázták, hogy már nem bírták fizikailag ellátni a Mamámat. Segítettem volna én, de 220 km távolság volt köztünk és a Nagyi nem akart Pestre költözni. Sajnos meg is halt ott. Ő volt a mindenem !
2022. máj. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
A "záratás" szó, nem börtön az! Ha valami miatt nem tud magáról gondoskodni és nincs aki el tudná látni akkor még mindig egy vállalható megoldás.
2022. máj. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
*Kimaradt a "rossz" szó a záratáshoz.
2022. máj. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Általában azokat "zárják" otthonba, akik nem tudnak magukról gondoskodni, és az utódainak túl nagy teher ez.
2022. máj. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
27%
Az unokatestvérem nagyanyámat azért vitte otthonba mert olcsóbb volt így a tartása. A nyugdíjának a maradékát havi 120 ezer forintot meg elvette magának. Nem sajnálom nagyanyámat sem, mert egész életében az unokatestvéremet támogatta, enngem meg elmondott mindennek, csak jóembernek nem.
2022. máj. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos ha nem egy helyen laktok és állandó felügyeletet igényelnek, és nincs pénz ápolóra akkor nincs más. Nálunk együtt a család, nagyiék velünk laknak ( pontosabban mi velük, de nagyfater ilyenre is építette a házat anno), szóval itt ezzel nincs gond, de megtudom érteni, ha másnak nincs rá lehetősége.
2022. máj. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Én otthonról dolgozom, tudnék gondoskodni a szüleimről. De mit csinál az, aki egész nap nincs otthon, ill. nem férnek el annyian a lakásban?
2022. máj. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

Hiába élünk egy városban, hiába van hely a házban, de én nem tudom feladni a munkámat, hogy 0-24-ben ápoló legyek. Van, amiből meg kell élni. Arról nem is beszélve, hogy van, aki már speciális ellátást igényel. Nem vagyok egészségügyi dolgozó, hogy ezeket elvégezzem.

Sok idős nemcsak magára, de másokra is veszélyes. Volt korábbi lakhelyemen, ahol a lépcsőházban egy idős felgyújtotta a konyhát, mert ő főzni akart, hiába nem tudott már, feltette a kaját, aztán közben elaludt. Egy másik szomszéd rosszul lett, egyedül volt és meghalt. Feltűnt, hogy napok óta nem látja senki, rátörték az ajtót és már halott volt.

Inkább legyen szerintem otthonban, megfelelő feltételek és ápolás mellett az, aki ellátásra szorul.

2022. máj. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 B2man ***** válasza:
100%
Apám maga kérte felvételét egy idősotthonba. Egyedül maradt a régi családi házban. Erővel kellet volna lebeszélnem?...
2022. máj. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Hogy megszabaduljanak tőlül.
2022. máj. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!