Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ezeken a helyeken tegeződni,...

Ezeken a helyeken tegeződni, vagy magázódni illik?

Figyelt kérdés

Több postán voltam és feltűnt, hogy a 18-30 év közti kiszolgálókat tegezik az emberek. A lottózóba pedig egy 30 valahány éves nő van, akit szintén tegeztek a sorra kerülők.

Szerintetek ezek az emberek azért tegeződtek, mert olyan gyakran járnak oda és már jól ismerik egymást, vagy aki nem öreg azt hasonló helyeken alapból tegezni szokták?


2022. márc. 25. 21:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Magázódni illene, de manapság nem szokás, amivel nem értek egyet.
2022. márc. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Akkor szokták tegezni, ha már korábbról ismerik, pl. iskolából vagy együtt voltak gyerekek, baráti társaság tagjai stb.
2022. márc. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Idegeneket magazni illik de a fiatalabb korosztalynal mar inkabb tegezodnek az emberek. Az idosek is gyakran letegezik a fiatalabbakat, de ok egymast magazzak ha nem ismerosok.
2022. márc. 27. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
28 éves vagyok, persze, hogy tegezni fogom a másik huszonévest egy nyomorult postán:D Hát nem a királyi családnál vagyunk.
2022. márc. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Nekem meg az a tapasztalatom, hogy üzletekben szinte az összes 20 év körüli boltoslány letegez az első alkalommal is. (50 F)

Nem szoktam szólni érte, mert amúgy szeretek tegeződni, de azért mindennek van határa, 20 évvel idősebbeket én még véletlenül se tegezek le, ha nem mondják.

2022. ápr. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Én nem értek ezzel egyet. Lehet hogy húszéves, és én is huszonéves vagyok, de nem őriztük együtt a libákat. Én nem tegezem vissza az ilyeneket, ismeretlen felnőtt embereket magázok. Ez a normális.
2022. ápr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

„ Lehet hogy húszéves, és én is huszonéves vagyok, de nem őriztük együtt a libákat. “


Istenem… hogy lehet valaki ekkora boomer huszonévesen?

2022. ápr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Igazából társadalmi szokás, "elvárás" a magázódás, de ha mégis megtörténik, mit tud csinálni? Feljelenti?
2022. ápr. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom melyik köszönés szerencsésebb. Ha magázok rugalmatlannak, öregesnek mondanak. Ha pedig tegezek, akkor illetlennek, pofátlannak.
2022. ápr. 6. 17:15
 10/12 anonim ***** válasza:
31%
#9-es én inkább vagyok karót nyelt, mint bunkó, ez a személyes véleményem.
2022. ápr. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!