Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy grönlandit hívhatok...

Gauntszelleme kérdése:

Egy grönlandit hívhatok eszkimónak,vagy inuit a jó szó?

Figyelt kérdés
Hamarosan megyek vissza Dániába,és ott még megismerkedtem egy grönlandi bennszülött csajjal.Kicsit meg vagyok keverve,most az inuitot szeretik inkább,az eszkimó meg sértő nekik? Vagy ez csak a Kanadában élőkre érvényes? Aki vágja ezt,segítsen legyen szíves.

2022. márc. 11. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan megkérdezheted a lányt. Mivel tudja, hogy külföldi vagy, nem fog megsértődni, hogy nem teljesen vagy tisztában ezekkel a dolgokkal.
2022. márc. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Ha megkérded, látja, hogy nem vagy rosszindulatú v. lekezelő. Akkor is, ha nem találod el a megfelelő változatot.
2022. márc. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Mindenképp kérdezd meg. Ez egy figyelmes dolog.
2022. márc. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sikerült végül? Időközben nekem meg valamennyire sikerült belemerülnöm egy (másik) eszkimó nyelv nyelvtanába, és végre már egyszerűbb mondatokat önállóan is tudok alkotni, és könnyebb szövegek tartalmának egy részét megértem. Én a szibériai eszkimók nyelvével foglakozom 1997 óta, de most az elmúlt évben kicsit jobban ráfeküdtem.


A kérdésre felelve: a Szibériában vagy Amerika Oroszországhoz közelebbi területein élő jupik eszkimók nem várják el hogy inuitnak szólítsák őket. Ők jupikok, és azthiszem az átfogó ,,eszkimó'' megnevezéstől sem sértődnek meg.


Néprajzilag, nyelvészetileg az AmerikaGröndlandhoz közelebbi területein élő és a Grönlandon élő inuit eszkimók is eszkimók - az eszkimó szó a korrekt tudományos, nyelvészeti összefoglaló megnevezése a szirenyiki, jupik, inuit csoportoknak együtt, sőt ezek is sokfélék magukon belül. Azt nem tudom, az inuit (és velük együtt a grönlandi) csoportok megsértődnek-e az eszkimó szóra. De beszélni biztos lehet erről a témáról.


Nyelvileg sokféle nyelvet beszélnek, persze ezek rokonok (nekem sem kéne nulláról kezdenem, ha grönlandi nyelvet tanulnék, a szibériai eszkimó háttér valószinűleg adna némi hozott segítséget. Nemrég néztem kanadai eszkimókról egy filmet amiben eredeti nyelven beszélt az egyik lány, és meglepődve láttam hogy egy-két dolgot megértek, persze csak alap dolgokat, víz, hold, ürge)

febr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!