Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha hivatalos ügyben kommunikál...

Ha hivatalos ügyben kommunikálok valakivel, fontos odafigyelni hogy ne hozzak szóba személyes, magánjellegű dolgokat? Amik nem tartoznak oda

Figyelt kérdés
Illetlenség eltérni a hivatalos témától amiért alapból felkerestem az adott ügyintézőt?
2022. márc. 3. 12:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. De miért kerülne szóba privát dolog?
2022. márc. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kicsit közvetlen tudok lenni néha. És azt se illik mondani a másiknak hogy tetszik a neve mert különleges?
2022. márc. 3. 12:46
 3/9 anonim ***** válasza:
Troll :DD
2022. márc. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem, tényleg kommunikációs nehézségeim vannak nem mindig tudom mit lehet mit nem
2022. márc. 3. 12:51
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne kérdezd meg, hogy terhes-e, vagy pl. hogy van-e barátja... :-DDD


Nem barátkozni vagy ott, hanem ügyet intézni. Szorítkozz a konkrét üggyel kapcsolatos közlésekre.

2022. márc. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%
Spec nekem ennyi még beleférne, hogy tetszik a neve :D Nehéz erre használtai utasítást írni, hogy meddig szabad elmenned....
2022. márc. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
zaklatás, amit felhoztál példának. Így kezdenek ki egymással az emberek.
2022. márc. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami többórás ügyetek van, mondjuk hitelügyintézés, akkor egy 'de szép neve van', szerintem belefér. Én nem tenném, de ennyi szerintem még nem zaklatás. Amikor mi legutóbb a lakáshitelt intéztük, az ügyintéző kérdésére elmondtuk egy-két mondatban a családi helyzetünket (két kiskamasz gyerek, az előző lakást kinőttük), ő meg elmesélte, egyszer mennyit szívott a földhivatallal. Ennyi belefért, ha már együtt töltöttünk egy egész délelőttöt.

De randira ne hívd.

2022. márc. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is a szituációtól függ. Mondjuk annyi megjegyzés egy hosszú ügyintézés alatt szerintem belefér, hogy tetszik a neve.


De nagyon személyes dolgokba (párkapcsolat, szexulitás, bizalmas családi ügyek) semmiképpen nem szabad belemenni, rákérdezni.

2022. márc. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!