Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy bók lehet baráti szándékú...

Egy bók lehet baráti szándékú kedveskedés?

Figyelt kérdés

Tehát ha azt mondom, hogy ...ezzel bókoltam a pistának (én, aki szintén pasi vagyok) akkor az lehet baráti, vagy azt fogják hinni, hogy meleg vagyok? :D


Komolyan kérdezem, tényleg érdekel.


2022. febr. 1. 18:41
 1/6 anonim válasza:
34%
Azt mondod, hogy.?????
2022. febr. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Attól függ, hogy a 3 db pont mit takar a kérdésedben.
2022. febr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Minden csak az ismertségen múlik ha ismert ember vagy akkor akárkinek bókolhatsz ha átlag Géza vagy akkor inkább csak ismerősi körben bókolj ott viszont mindegy a nemed/ neme.


Ismeretleneknek bókolsz akkor vagy bunkónak vagy melegnek, hülyének néznek lehet, hogy még el is törik az orrodat.

2022. febr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Alapvetően simán. Minden további nélkül megdicsérheted rajta az inget például, vagy az új haját. De ha mondjuk pasiként azt mondtad a Pistának, hogy jó a s.gge, akkor ne csodálkozz, ha félreérti :)
2022. febr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
2-es: a mondat első részét, ami lényegtelen
2022. febr. 1. 20:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet bókolni, de ha ezt úgy teszed, hogy nem félreérthető akkor már nem is hívjuk bóknak. Ha szexuális töltetű a dicséret vagy bók, akkor persze, hogy félreérthető. Miközben mondod, nem mindegy, hogy milyen a gesztikulációd és a testbeszéded, mimikád. Nem baj ha az is egyértelmű, Pl. ha kacsintasz egyet miközben ártatlanul megdicséred, már félre fogja érteni nagy valószínűséggel.

Jól értelmezhető határt lehet szabni a félreérthető bók és a dicséret között a magyar nyelv gazdag kifejezési lehetőségeit használva.

És persze minden függ a kapcsolatotok viszonyától, milyenségétől is.

2022. febr. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!