Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért akarnak az emberek...

Miért akarnak az emberek manapság bármilyen problémát is megbeszélni szóban?

Figyelt kérdés

Írásban vagy feljelentéssel sokkal biztonságosabb. Mi lehet a kimenetele egy konfliktus szóbeli megbeszélésének?

1. A sértett fél beleegyezik a másik akaratába és alulmarad.

2. A sértett idegbe jön a tagadástól, csinál valamit és máris gyanúsított lesz másvalamiben.


2022. febr. 1. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mi bajod van, általában a konfliktusok csak verbális szinten folynak.


Milyen problémáról beszélsz egyáltalán, hogy ilyenek szóbajönnek?

2022. febr. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az az opcio vajon miert nem jutott eszedbe, hogy remelik, hogykozos megoldasra jutnak, es utana mindenki happy lesz? Szerintem ez a legkezenfekvobb, hogy ezert akarjak szoban lerendezni a dolgokat.
2022. febr. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A feljelentés nem egy pozitív gesztus, és eleve ellenállást szül. Nekem is volt szomszédom, aki beköltözés után annyit sem mondott, hogy "jó napot", feljelentett. Nekem adtak igazat. Aztán megint feljelentett. Akkor is nekem adtak igazat. Nem vagyunk azóta sem köszönőviszonyban (sem). Ha simán átcsönget, azt mondja, XY vagyok, most költöztem ide, ez és ez a problémám, akkor szinte biztos hajlottam volna a kompromisszumra, akkor is, ha tudtam, hogy nem kötelezhet rá és szerintem h*lyeségeken rugózik. Így viszont beleálltam a dologban, és nem tettem a kedvére.
2022. febr. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jellemzően az ember erre használja a beszéd képességét. Az emberek kapcsolatba kerülnek egymással, és időnként eltérők a nézeteik. Semmi gond, megbeszélik.

Aki valami mást akar, az feltehetően fél, hogy erre képtelen lenne. ezért fordul akár öntudatlanul is mások segítségéhez. Csak ilyenkor egyet felejt el mindenki. Azoknak a másoknak más az érdekük. Pénzért képviselhetik a másét, de az sose lesz ugyanaz. az időleges tanácskérés egy teljesen más eset, hiszen senki se tudhat mindent.


De engem főleg az érdekelne, miért jut eszedbe a konfliktus szóról rögtön az, hogy valakinek alul kell maradnia. Ez a természetellenes ritka eset.

2022. febr. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon életszerű például egy munkahelyi kisebb volumenű dolgot rögtön írásban a vezetőség elé vetni:D Nem emberibb és egyszerűbb megbeszélni a másikkal a problémát és magatok között elrendezni?

Nem lehetsz valami kellemes ember.

2022. febr. 2. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!