Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak az èn családomban ekkora...

Csak az èn családomban ekkora tabu a vendèget ètellel ès ebèddel kínálni?

Figyelt kérdés
Nálunk ha idejött valaki mindig dugni kellett a nasikat vagy ha volt sütit. Ha èppen ebèdközben jött ide sosem volt szabad meginvitálni hogy kèr-e. Sőt, mindenki otthagyta nehogy èszrevegye hogy èppen ebèdeltünk. Pedig sosem voltunk annyira szegènyek hogy számítson ki mennyit eszik. Ha átmentem haverokhoz mindenhol mindig nasival ès üdítővel kínáltak. Ha megbeszèltük hogy ebèd után x időre menjek de mèg ebèdeltek mikor odaèrtem, az volt az első hogy gyere ülj le ès egyèl. Nálunk ezt nem volt szabad. Nem csak az èn haverjaimmal hanem senkivel sem

2022. jan. 26. 14:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
81%

Rossz szokás, ne csináljátok.

Másrészt viszont vendégségbe olyankor megyünk, amikor hívnak. Ha ebédre hívnak, akkor megyünk ebédidőben.

Ha kéretlenül beesik egy vendég ebédidőben, akkor semmit nem kell eldugni előle, mivel nem szégyen az, ha ebédeltek, és kulturált ember nem fogja a nyálát sem csorgatni rá.

Viszont nem kell megkínálni sem, ha nem akarjátok. Tudomásul veszi mindenki, hogy véletlenül pont ebédidőben tévedt oda. Ha akarod megkínálhatod.

2022. jan. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk éppen ellenkezőleg, anyukám és a nagymamám is állandóan tömni akarja a vendégeket kajával. Mondjuk ők nem tudom mit gondolnak róla, én vendégként igazából utálom, ha tukmálnak, és nem értik meg, hogy ha azt mondod, hogy nem kérek, akkor nem kérek.
2022. jan. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Nagyon fillérb@szó a családod.
2022. jan. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
88%
Eddig nem láttam ilyet... elég önző, bunkó hozzáállás.
2022. jan. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
95%
Kínáld meg te. Nem muszáj a szüleid rossz példáját követned. Lecseszni gondolom nem fognak. Vagy ha igen elmondod, hogy téged is mindig kínálnak. Sóherek a szüleid.
2022. jan. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Én nem szerettem haverokat áthívni, mert elég pofátlanok voltak ha átjöttek, túlságosan kihasználták a szüleim vendég szeretetét😀
2022. febr. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
44%
Zsidok a szuleid. Azert ilyen sz. rragoak.
2022. febr. 9. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!