Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak az èn családomban ekkora...

Csak az èn családomban ekkora tabu a vendèget ètellel ès ebèddel kínálni?

Figyelt kérdés
Nálunk ha idejött valaki mindig dugni kellett a nasikat vagy ha volt sütit. Ha èppen ebèdközben jött ide sosem volt szabad meginvitálni hogy kèr-e. Sőt, mindenki otthagyta nehogy èszrevegye hogy èppen ebèdeltünk. Pedig sosem voltunk annyira szegènyek hogy számítson ki mennyit eszik. Ha átmentem haverokhoz mindenhol mindig nasival ès üdítővel kínáltak. Ha megbeszèltük hogy ebèd után x időre menjek de mèg ebèdeltek mikor odaèrtem, az volt az első hogy gyere ülj le ès egyèl. Nálunk ezt nem volt szabad. Nem csak az èn haverjaimmal hanem senkivel sem

2022. jan. 26. 14:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pont fordítva, rágcsát csak akkor látunk amikor vendég jött.
2022. jan. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nekem ez fura amit leírsz, mert nálunk meg pont az volt, hogy anyám egyből terülj-terülj asztalkámat varázsolt a vendégeknek. Ha ebéd közben jöttek, ők is leültek enni, annyi mindig jutott nekik is, pedig nem éltünk nagy lábon.
2022. jan. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Hát ez zsugoriság.
2022. jan. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Dr.med.habil. Genya válasza:
96%

Anyádék jó nagy tirpákok, már bocs :D

Ne kövesd ezt a pédlát.


Én örülök, ha vendégek jönnek, akár csak egy finom kávét isznak, és látom, jól eisk nekik.

2022. jan. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Elég fura...Az még szerintem érthető is, hogy pl. a különlegesebb, drágább nasikat, amiket csak a családnak veszek, hogy megkóstoljuk, nem osztogatjuk el jött-ment vendégeknek, de az már nagyon fura, hogy egyáltalán semmivel nem lehet megkínálni őket...Nekem elég égő lenne, ha mondjuk egy kávéval vagy valami egyszerűbb teasütivel, chips-szel vagy házilag sült süteménnyel se kínálnám meg, aki hozzánk jön. Arra a részre meg, hogy ott hagytátok a kaját, nehogy a vendég észrevegye, hogy épp ettetek....No comment xd
2022. jan. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

“Italt, süteményt azonnal eldugni!”

Ti vagytok a Márisék?

2022. jan. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha vendég jon, mindig megkinalom valamivel. Ha olyan a helyzet, akkor készülök extra dolgokkal, amit alapból nem szoktunk. Nem anyagiakra gondolok, hanem szokásokra. Pl nem iszunk alkoholt egyáltalán, de a lányom szülinapi zsurjan a felnőtt vendégek ihattak sört. Vagy mikor cukorbeteg rokonok jönnek, mindig készülök úgy, hogy tudjanak enni, inni.
2022. jan. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
De miért csinálják ezt? Nagyon kínos ez a magas fokú fillérb.szas.
2022. jan. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
41%
Ezek a hátradőlt ékezetek engem emlékeztetnek valamire...
2022. jan. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#8 Sajnos fogalmam sincs. Már ovodás koromból is vannak ilyen emlékeim hogy ez ment.


#9 Ezt hogy érted, mire emlékeztetnek?

2022. jan. 26. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!