Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen c. művek tartoznak az...

Milyen c. művek tartoznak az alapműveltséghez?

Figyelt kérdés
Nem vagyok képbe ezzel, csak szakkönyveket szoktam olvasni.
2021. dec. 27. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
27%

Ki mit tart annak... szerintem általánosságban ha a klasszikus oldalról nézzük akkor amit a közoktatás kötelező olvasmányként tart számon, pl Aranyember, Pál utcai fiúk, Szent Péter esernyője, Egri Csillagok stb...

Mondjuk bár olvasni szerető ember vagyok, ezeket valahogyan sohasem olvastam el.

Ha pedig modernebb látószögből, akkor Harry Potter, Gyűrűk ura, Trónok harca és az egyéb felkapottabb divatosabb könyvek.

Attól függ hol és milyen korosztálynál szeretnél alapműveltséggel rendelkezni :)

2021. dec. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Rejtő Jenő és Verne Gyula műveiből mindent meg fogsz tudni.
2021. dec. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
1-es, szerinted az a művelt, aki kiolvasta a Harry-t? :D F___om eldobom...
2021. dec. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Az is csoda ha valaki még olvas bármit is… innentől meg már alapműveltség, ha olvasol… mindegy, hogy mit…
2021. dec. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tehát jó a pszichológia és filozófia, vallásfilozófia?
2021. dec. 27. 21:56
 6/8 anonim ***** válasza:
A lehető legtöbbet olvas a lehető legtöbb írótól és költőtől a lehető legkülönbözőbb korokból. Nincs egységes lista, olvass sokfélét.
2021. dec. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Alapműveltséghez nem elég az, hogy olvass bármit. Szerinted, akik csak erotikus vámpírregényeket olvasnak, mennyire műveltek? Kell némi ismeretség több irodalmi korból, erre szolgálnának az iskolai irodalomórák. Ezen kívül jó, ha olvasol művészettörténet et, zenetörténetet, nyilván ha nem ez a szakmad, akkor elég a felszínt kapirgálni, nem kell ismerni Caravaggio összes művét. Jó a szórakoztató irodalom, és valóban, akár tetszik, akár nem, Rowling is része lett az általánosan ismert íróknak. Amúgy ez országfüggő is. Balunk tök természetes tudni, ki Szabó Magda, vagy Böszörményi Gyula, Angliában Mary Norton vagy Awrence Durrell ismertebb
2021. dec. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lawrence
2021. dec. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!