Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szevasztok, az bunkóság ha...

Zsozso kérdése:

Szevasztok, az bunkóság ha úgy köszönök, hogy szevasztok?

Figyelt kérdés

Szerintetek bunkóság, ha így köszönök lányoknak/mindenkinek?

Szerintem nem!

Szevasztok!



#bunkóság #Bunkósáf
2021. dec. 7. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Ha mindenkinek így köszönsz akkor igen.


Felesleges leírnod, hogy szerinted nem, hiszen feltételezzük, hogy nem szándékosan hanem ostobaságból vagy bunkó.


Szevasztok.

2021. dec. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Hát, kinek mi. Egy mindenkitől elvárható szintű illem része az, hogy hozzá igazítod a szituációhoz/személyekhez a köszönési formát, illetve a viselkedésedet is. Nem túlzó mértékben persze, mert akkor meg a saját személyiségedet torzítod el és nem fogsz valós képet adni magadról.

Mindezek alapján én azt mondom, hogy attól függ.

2021. dec. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
És ha majd itt sokan azt írják,hogy az,akkor te másképpen/normálisan fogsz köszönni ezentúl?Nem hiszem.
2021. dec. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Alain Delon ***** válasza:
100%
Társaságtól függ. Van, ahol ez megfelelő.
2021. dec. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Alaphelyzetben ez azt jelenti, hogy az illető szolgája (szervusz) vagy, szolgálatára állsz.

Szokták így is mondani néha, hogy "szolgálatára".

Ha ezt komolyan is gondolod, akkor nyugodtan mondhatod így.

2021. dec. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a férfi kollégáknak köszönök így (férfiként), ha nő is van ott, akkor sziasztok.
2021. dec. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
9%
ÁÁÁÁ Most nagyon megsértődtem, olyan bunkó voltál velem, hogy Szevasztokkal köszöntél!
2021. dec. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kicsit szabadelvű lett a világ, így lehet, hogy a mai fiatalságnak belefér, én azért bizonyos helyzetekben ezt faragatlanságnak tartom.


Lányoknak, nőknek eleve nem köszönnék így, a saját nememnek is csak akkor, ha haverok vagyunk.


Régen azért voltak még illemszabályok, amiket hasznos lenne megőrizni az utókornak.

2021. dec. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, kinek. Pl. ha bemész a hivatalba, és leszavasztokozol mindenkit, még a 80éves titkárnénit is, az bunkóság. Ha olyanoknak köszönsz így, akikkel alapvetően tegeződő viszonyban vagy, vagy korodbeliekkel kevésbé hivatalos helyen, az oké.
2022. jan. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!