Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Minek feketíti ki valaki a...

Minek feketíti ki valaki a profilképét, ha ki nem írja, miért?

Figyelt kérdés
Számtalanszor belefutok ebbe a dologba, hogy kifeketíti valaki a közösség(!) portálon, azaz mindenki számára jól láthatóan, a profilképét, csak éppen azt felejti el közölni, hogy kije halt meg, vagy mi az oka. Ha gyászol, nagyon sajnálom, de ha már világgá kültöli, hogy gyászol, akkor nem kellene ennél picit közlékenyebb lenni? Vagy ha afféle "elegánsan" titok, akkor minek feketít? Én az ilyeneket ignorálom, részvétet csak akkor nyilvánítok, ha tudom ki miatt illendő. Neked van ilyen ismerősöd, aki így rébuszokba bújik, de közben elvárja, hogy kondoleálj? (Mivel ha nem így lenne, nem feketítene.)

2021. nov. 29. 10:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
72%
A lepontozásokat és válaszokat elnézve csak fröcsögni szeretett volna, mert megfelelően magas EQ híján tudja megérteni a válaszokat...
2021. nov. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Szabi15 ***** válasza:
64%
Egyetértek.
2021. nov. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 molnarmarcell21 ***** válasza:
76%

Kell ehhez egy perverz humorérzék és akkor nem fog zavarni.

Én az ilyen esetekben alig várom, amíg megkérdezi valaki félig komolytalanul, hogy "na mi van, csak nem meghalt valakid?", aztán jön a letaglozó válasz valamelyik közeli hozzátartozóról, majd a kérdező szabadkozása :D

2021. dec. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
64%

Ez majdnem olyan, mint amikor valaki feketében jár egy szerette elvesztése után. Ő is mindenki szeme láttára hordja a feketét, de nem a feltűnősködés a célja.


A fekete a közösségi portálokon sokszor egy üzenet is, hogy "most nem vagyok olyan lelkiállapotban, hogy rendesen kommunikáljak, ezért, ha nem reagálok vagy goromba vagyok, a gyász teszi". Általában azok nem reagálnak a ki halt meg kérdésekre, akiknek ez a célja a profilkép cserével.

2022. márc. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
64%

A magány is teheti mellesleg.


Iskolás koromban egy tanárom rokona halt meg. Ő össze is roppant, sokáig be se járt, amikor bejött, olyan volt, mint egy szellem. Feketét hordott, de nem azért, hogy mutogassa, hogy gyászol, hanem, hogy egyrészt kifejezze, hogy nem vevő a bratyizásra, másrészt ő így tisztelte meg az elhunyt rokona emlékét. Nyilván a lelkitámasz is jól esett neki, mert magányos volt, de nem ez volt a fő célja.


Az egyetemen egy tanár anyukája meghalt, ő nem viselt feketét, mert nem kért a sajnálkozásból, elvégre neki megvolt a családja, illetve neki elég volt a pár munkatárs vígasztalása. Mi csak tudtuk, hogy baj van, mert a modora megváltozott, távolságtartó lett, nem kért a bratyizásból.


Nekem amikor elhunyt egy közeli rokonom, nem volt kedvem a bájcsevelyekhez, nem hordtam feketét, de arra emlékszem, hogy 3 rokonommal minden nap 1-2 órát beszéltem, mert megfulladtam majdnem amikor elfogott egy magányos érzés. Nyilván, akinek nincsenek ilyen rokonai, azoknak jól esik ilyenkor 1-2 részvétnyilvánítás, még, ha nincs is hangulatuk reagálni az aggódó kommentekre.

2022. márc. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Viszont a "csak x emberrel akarta megosztani" okban nem hiszek.


Még a fb profilképet is be lehet állítani, hogy ki lássa, így nem ugrik fel mindenkinek, hogy Gipsz Jakab lecserélte a képét.


Megosztás előtt a kórházas képeket is be lehet állítani, hogy ki lássa, ki ne.


Egy vérvétel is lehet valakinek tragédia, hiszen nem a tűszúrás, hanem az eredmény aggasztja és mindenki máshogy reagál dolgokra, lehet az is, hogy más aggasztja és egy apróságba vetíti bele azt, amit elfojtott.


A kórházban pl kaptam egy szobatársat. Az első dolga az volt, hogy felhívta a barátját és sírni kezdett és azt mondogatta, hogy "ne engedd, hogy meghaljak", ebből én azt feltételeztem, hogy rákot találtak nála. Kiderült, hogy egy rutin eljárásról van szó, semmi komoly betegsége sincs, de más gondját vetítette erre ki.

2022. márc. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!