Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Minek feketíti ki valaki a...

Minek feketíti ki valaki a profilképét, ha ki nem írja, miért?

Figyelt kérdés
Számtalanszor belefutok ebbe a dologba, hogy kifeketíti valaki a közösség(!) portálon, azaz mindenki számára jól láthatóan, a profilképét, csak éppen azt felejti el közölni, hogy kije halt meg, vagy mi az oka. Ha gyászol, nagyon sajnálom, de ha már világgá kültöli, hogy gyászol, akkor nem kellene ennél picit közlékenyebb lenni? Vagy ha afféle "elegánsan" titok, akkor minek feketít? Én az ilyeneket ignorálom, részvétet csak akkor nyilvánítok, ha tudom ki miatt illendő. Neked van ilyen ismerősöd, aki így rébuszokba bújik, de közben elvárja, hogy kondoleálj? (Mivel ha nem így lenne, nem feketítene.)

2021. nov. 29. 10:25
1 2
 1/16 Szabi15 ***** válasza:
73%
A gyászt mindenki máshogy dolgozza fel. Emiatt nem ítélhetsz el senkit, és egy gyászolótól nem biztos hogy érdemes érveket várnod hogy mit miért csinál, mert mindenki máshogy dolgozza fel. Azonban. Kiteszi, mert így érzi jónak. Gyertyát sem azért gyújtunk a temetőben halottak napján hogy mások lássák. Aztán aki fontos neki, legjobb barátok, azok úgyis tudják, vagy úgyis megkérdezik, hogy mi történt. Lehet hogy csak egy csoporttal osztaná meg szívesen hogy mi történt, de a karbantartó Józsival az iskolából nem biztos. Továbbá például a rokonság ha még nem tudja a hírt, akkor valószínűleg meg fogja kérdezni. És nekik meg válaszolhat privátban. De alapvetően nem azért teszi ki hogy mind az ezer ismerőse részvétet nyilvánítson ki, sőt. Vagy akár azt is jelezheti, hogy baj van, ha bratyizni akarsz akkor ne most tedd meg. Remélem tudtam segíteni megérteni. :)
2021. nov. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Ezt én se értettem soha. Utána meg bárki kérdezi, mi történt, nem válaszol rá. Nekem is halt meg rokonom/barátom, de egyszer sem jutott eszembe.


Szerintem ezek az emberek azt szeretnék, ha sajnálnák őket minél többen. Vagy lehet ők így dolgozzák fel a gyászt.. nem tudom..


A másik ilyen amit még nem értek, mikor azt rakja ki xy, hogy kórházban van. (szomorú, mérges meg hasonló emojikkal) Szintén megy a sok "mi történt?" meg "jobbulásást!" komment, de válaszolni nem képes.. vagy odaírja, hogy jajj csak egy vérvétel volt!

2021. nov. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%
Megtartja magának a gyászt. Mit nem lehet ezen érteni?
2021. nov. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Szabi15 ***** válasza:
71%
Privátba nem válaszol vagy kommentben? Mert kommentben akkor ugyazt érné el, mintha kiírta volna hogy ki halt meg, amit nem véletlen nem tett.
2021. nov. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
"Megtartja magának a gyászt. Mit nem lehet ezen érteni?" HA A KÖZÖSSÉGI PORTÁLON KITESZI, máris nem tartotta meg magának.
2021. nov. 29. 10:45
 6/16 anonim ***** válasza:
67%
Az elején még azt írtad, hogy nem teszi közzé. Ha csak profilképet vált, akkor annak nincs közlés értéke.
2021. nov. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%

Tele vagyok ilyen ismerősökkel.

Nekem ez attention whore-kodás. Kérdezgeti mindenki, hogy úristen, mi történt. Vagy csak szimplán illemből részvétet nyilvánítanak. De mivel fingjuk nincs, miért, semmi súlya az egésznek.

Ugyanez, amikor bejelentkeznek a Heim Pálból a gyerekkel. Ha megkérdezi valaki végre, mi a baj, odaírják, hogy nem publikus, ment privi.

He? -_-

2021. nov. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
7-es, jól összeszedted, én is agyfszt kapok az ilyenektől. Én, ignorálom az ilyeneket. Ha nem tartozik rám, kije halt meg, akkor ne várjon részvétet és ne csessze el a napomat ezzel a látszatgyászolgással. Ezekkel a titokzatosan cspegtetett és "elegánsan" lecsökkentett mennyiségű információval nálam semmit nem érnek el. És nem vagyok egy antiszoc szívtelen tahó, egyszerűen annyi, hogy ahogy régen gyászjelentést küldtünk, ma ez a neten az intelligensebbek körében úgy megy, hogy kiteszik az infót. Én is így tettem apám halálakor, hogy az ő profiljára kiposztoltam a saját nevemben a gyászjelentést. De sehol nem alkalmaztam feketítést. Az nekem túl bazári lett volna.
2021. nov. 29. 11:20
 9/16 anonim ***** válasza:
47%

Nekem is van halom ilyen rébuszokban posztoló ismerősöm. Meg kirak egy szomorú képet, aztán találd ki mi baja. És persze hogy nem publikus, de azért sajnáljon meg kérdezgessen mindenki. Szerintem figyelemhiány, feltűnősködés. Élvezik, hogy felcsigázzák az ismerősöket, nyilván kíváncsivá teszi az embert, én a világért nem reagálok az ilyen posztokra, képekre, legfeljebb később visszanézek rá, hogy kiderült-e valami. :D

De biztos, hogy ott várja utána, hogy hányan írnak kérdeznek, hogy mi van velem, mi történt, tudunk-e segíteni valamiben...

Különben nem hagy el ilyen apró jeleket, hogy helyzet van.

Kicsit foglalkoznak vele, neki az már elég ..

Mint azok a béna posztok, hogy na most majd kiderül kinek vagyok fontos, hányan reagálnak erre, és fogalma sincs, hogy egy rohadt algoritmus miatt eleve jó ha a fele látja amiket kirak, stb... És ebből von le következtetéseket, hogy 3-an reagálnak neki rá xD hát nem is érdemel ilyenre többet :D

2021. nov. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Szabi15 ***** válasza:
64%
Első vagyok. Mikor anyám meghalt nem azért váltottam profilképet hogy írjanak rám, sőt kvára letojtam hogy ki ír alá vagy rám. Egyszerűen nem tetszett hogy ott vigyorgok. Te amúgy kíváncsi voltál rendes válaszra vagy csak kellett valaki aki összefog veled és egyet ért az értetlenségedben. Mindegy. Szavazzátok le ezt is.
2021. nov. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!