Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen hamar kell egy szívessé...

Milyen hamar kell egy szívességet viszonozni? Ha a szomszédomat néha elvittem kocsival ide-oda, beállítottam valamit a számítógépén, és hasonlók, hamarosan átküldött a gyerekkel valami csokit vagy italt. Ez nekem kínos.

Figyelt kérdés

Visszautasítani nem akartam, de minden alkalommal kifejeztem, hogy szívesen segítek nekik, és nem tartoznak érte semmivel. Hogyan állíthatnám le őket?

Egyébként is úgy gondolom, hogy hosszú távon kiegyenlítődik a dolog. Például ők is segítettek, amikor anyám beteg volt, előtte pedig anyám gyakran vigyázott a gyerekre. Vagy rosszul gondolom?



2021. nov. 27. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szivességet viszonozni nem KELL, csak ILLIK.
2021. nov. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Beszéld meg vele. Említsd meg neki, amit itt leírtál a viszonzásról.
2021. nov. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne sértsd meg,fogadd el,mert attól megnyugszik a lelkiismerete.
2021. nov. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok, ha valaki segít és nem kér pénzt, akkor kedveskedek csokival.

Ugyanis az autó pl. nem termeli a benzint. A másiknak ez költség és ha már a pénzt nem fogadja el, akkor legalább

endorfinokat termeltetek neki.

2021. nov. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%
#3 egyetértek, ha neki ettől jobb a lelkiismerete, akkor fogadd el. Egyébként pedig a szívesség pont attól szívesség, hogy nem vársz érte semmit, csak kedveskedsz vele valakinek, tehát ordítva is igaz ha neled tesznek szívességet nem kell mindjárt arra gondolni, hogy most jössz neki eggyel, és mivel egyenlíts.
2021. nov. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
61%

*fordítva xd

*neked

2021. nov. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!