Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem szoktunk róla beszélni,...

Nem szoktunk róla beszélni, de hogy is van ez a homo-hetero-szexualitással és az LMBTQXYZ dolgokkal? Lásd alább

Figyelt kérdés
Ahogy a kérdésben is szerepelt, ezeket a szavakat a szexualitásra szoktuk használni, mert ez definiálható jól és külső jegyei vannak annak, hogy kivel fekszik le az ember. Ugyanakkor az embernek két-három rétege van, testi és szellemi mindenképpen. Felmerül, hogy mi van akkor ha testileg nem ahhoz a nemhez vonzódom, mint lelkileg. Ha már létezik a normálistól való eltérés testi vonzalom esetén, hogy nem az ellentétes nemhez vonzódik valaki, akkor szellemi értelmben is lehet ilyen. Vajpon a kettő mindig együtt jár? Miután van már ezerféle dolog LMBTQXYZ, ezért élek a gyanúperrel, hogy az is lehetséges, hogy a testi és szellemi nem jár együtt mindenkinél. Sőt nem lehetséges az, hogy néhányan a lelki vonzalmat benézik testinek, vagy egyszerűen a társadalmi szokások miatt úgymond megerőszakolák magukat? Nem lehet hogy valakinél az azonos nem iránti barátság az erősebb, ami egyfajta lelki vonzalom, de ez nem kéne feltétlenül testi vonzalamt is jelentsen?

2021. okt. 30. 15:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"hetero

Homo

Bi

Mert nincs több nem!"

?

2021. nov. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ha jól értem mire gondolsz, ezt nevezik romantikus orientációnak tehát hogy melyik nem irányába vagy képes szerelmi kötődést megélni. Ennek megfelelően vannak heteroromantikus, homoromantikus, biromantikus stb. csoportok. Ez általában kéz a kézben jár a szexuális orientációval, de gyakran nem. Például heteroromantikus biszexuális férfiak, akik szexuálisan mindkét nemhez vonzódnak de szerelmi, mély érzelmi kapcsolatot csak nőkkel tudnak kialakítani. Vagy vannak homoromantikus aszexuális emberek, akik szexuálisan ugyan nem vonzódnak egyik nemhez sem de szerelmi kapcsolatot képesek kialakítani azonos neműekkel.


A válaszokban is van egy kis zavar, szóval tisztázzuk hogy egyrészt létezik

Szexuális orientáció: Pl. heteroszexuális, homoszexuális, kifejezi melyik nemhez vonzódik szexuálisan az egyén.

Romantikus orientáció, amit az előbb fejtettem ki.

Nemi identitás: Azaz hogy melyik nemmel azonos az ember. Aki a születéskor meghatározott nemével az cisznemű, aki egy másikéval az transznemű. Az angol nyelv különbséget tesz sex azaz biológiai nem, és a gender vagyis a társadalmi nem között. És amikor találkozol különféle számodra új nemi identitásokkal akkor az nem arról szól hogy bárki állítani, biológiailag új nemek fejlődtek volna ki, hanem hogy az egyén tudati megélése a nem kapcsán, a gender az nagyon sokféle lehet, és nem feltétlen egyezik a biológiai nemmel.

2021. nov. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

11 lapozd át ujra a biológiai könyvet!

A nem az nem szexualitás! Amiket te felsoroltál te cserebogár azok szexualitások nem pedig biológiai nemek! Biológiai nemből kettő van! Apa anya 😂😅

Rosszabb esetben van hermafrodita (értsd jóval rövidebb élet tartalom, nemző képtelenség, nagyobb rák kialakulás…) azaz amikor a kromoszomak duplán vannak valamint ennek 3 típusa van;

Férfi jellegzetesség dominancia

Női jellegzetesség dominancia

Vegyes jellegzetes


Illetve van szuper férfi szuper nő! De ettől függetlenül csak 2 fajta kromoszóma van! Ja amúgy csak azért van a nevükben szuper mert a férfinak 2x a nőnek meg 3x van csak ezek is kevesebb élet hossz, rák kialakulása, nemző képtelenség!

Valamint szegények csunyabbak is…


De mind ettől függetlenül csak is x és y kromoszóma van ami azt jelenti hogy férfi és nő van!


Szexualitasbol meg csak 3

Hetero

Homo

És bi!


Minden más az nem szexualitás hanem politikai propaganda illetve ábránd! Mert ha én a kék haju nőkre fel izgulok akkor én blue-hair szexualis vagyok!

2021. nov. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

12 mondjunk a tender 10 evvel ezelőtt azt jelentette hogy férfi vagy nô… ma meg már mindent is jelenthet!

Illetve jobb ha nem cicneműzől mert nagyon sértő!

A nemi identitás adott ez kb olyan amikor a cigányok azt írjak ki hogy születése hely Spanyolország 😂😅 na meg török vagy épp arab!

Ez kb ugyan az a kategoria…

Ezt hivják identitás zavarnak… ez egy mentális zavar… terápiával lehet kezelni…

2021. nov. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
13# 11es vagyok, ezt mondom én is, nem látod, hogy idéztem egy korábbi valaszolotol?
2021. nov. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

És plusz 13as úgy látszik nem igazán érted, hogy a többi szexualitás mit jelent, a többi nem ilyen, hogy milyen hajú nők vannak, meg ilyenek, hanem vannak többnemű, vagy non-binary, stb emberek azt melyik kategóriába sorolod? Ha fel tudod fogni persze, hogy a test és a lélek nem feltétlen ugyan

az. Ezt mondják, de jó kérdés, hogy az ilyen emberek tényleg valamilyen furcsa nemhez tartoznak, vagy csak valami katyvasz van a fejükben

2021. nov. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

16 de ertem hogy mit jelent

Lmbtq

Lesbian, meleg (magyarul), biszexuális (na várj bi? De a bi azt jelenti hogy kettő nem szexualis szoval ez már ütközik azzal amit képviselnek)


Ne haragudj de itt csak te nem fogtad fel hogy én mit mondtam 😓

Nem azt írtam hogy milyen emberek vannak (kél haj) hanem hogy szexualisan én ehhez vonzodok ergo ez egy szexualitás!

És több nemű? Mire érted? A hermaforditara? Nem éppen őket képviselik az lmbtq+ negyzetgyok! Hanem a media hajhász visszaélő alakokat akiknek max a fejükben van zavar mert azt hiszik vannak sárkányok…

A non bináris mit jelent? Várj segitek Ez még mindig azt jelenti hogy én vámpir ak vagy Harry Potter el érzem magam akkor az lehetek!

Te max az interszexualisra gondolsz ahol biológiailag van valami gáz! Ezek mind genetikai betegségek és ennyi erővel a sziámi ikreket is lehetne sziámi szexualisnak elnevezni! (Valamint az intersex betegek női és vagy férfi jellegzetességgel rendelkeznek és megint csak igaz a rövidebb elettartalm és stb)

De általában a hetmafkrdita meg az interszex nagyon hasonló

A hermafordita kromoszómás illetve 2 nemi szerv (mert csak kettő van)

Az interszex meg olyanokra is kiterjed mint pl hormonok és belső mirigyek

De ezek mutációk és betegségek!

Valamint még mindig 2 nem van férfi és nő! A hermafrodita ennek a keveredése de egy új nem


Valamint azt kellene fel fogni hogy a szexualitás és a nem az két teljesen más dolog!

A nem leírja a testedet

A szexualitás meg hogy mihez vonzodsz!


Test és lélek nem feltétlen ugyan az?

Mire véljem ezt?

Az hogy én pl him nemű vagyok de nőstény nemű akarok lenni akkor erre az a megoldás hogy tönkre teszem a testem hormonális működését ami kapásból meg rövidíti az életemet 15-20 évvel

Valamint teljesen eltorzítom magam műtétekkel éveken keresztül! Ami megint csak egy jó 5 évet le nyisszant az életemből…

És akkor ez még mindig nem tett boldoggá mert nem azért emelkedik meg az öngyilkosok száma a transzik közt amit transzik lesznek…! (Hivatalos info hogy nagyon sok köztük az öngyilkos!)


Igen ilyen téren a test és a lélek nem feltétlen ugyan az de ettől függetlenül amint aki kivul férfi belül no és külsőleg is szinte majdnem ugyan úgy fog kinézni mint egy nő na az nem ertem miert lesz öngyilkos…

talán azért mert hiába akarják be mesélni ezt a kivul belül dolgot ezek az emberek nem fogadják el magukat olyan téren hogy szinte minden reggel úgy kelnek fel hogy amikor bele néznek a tükörbe azt mondjak hogy undorodnak a fizikai megjelenésüktől! (De nincs velük semmi baj igazából) na az ilyenek mentális betegek mert nincs ilyen hogy a test és a lélek nem feltétlen ugyan az!

A lélek alapból nem lehet szexualis dolog mert ahhoz csak is fizikai test kell! A lélek egy megfoghatatlan dolog nem tud alakot fel venni nincs az hogy férfi vagy női lélek vagy sárkány lélek (na jo oke lehet hogy olyan van…. 😅)

A fő probléma hohy ezek az emberek a természetes valójukat akarják elutasítani

2021. nov. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

14:

Nem, a tender az tök mást jelentett. A gender sem konkrétan azt jelentette a szakirodalomban amit gondolsz. A nemi identitás nem adott, az kialakul. Ha adott lenne akkor nem léteznének transz emberek. Nincs rá meggyőző tudomány bizonyíték hogy ez terápiával kikezelhető lenne.


Hogy a kékhajúakra izgulsz az szexuális preferencia. Most attól hogy te fogalomzavarban szenvedsz, és túl korlátolt ahhoz a felfogásod hogy megértsd azt hogy nem csak a neked tetsző három orientáció létezik, hanem vannak például aszexuális emberek akik nem éreznek szexuális vonzalmat senki iránt sem, vagy hogy ezeken a kategóriákon belül egy árnyaltabb kép tárul elénk ha közelebbről vizsgáljuk arról nem tehet senki.

Olyan mintha azt mondanád mostantól csak piros van, és ne szarakodjunk ilyenekkel hogy burgundi meg karmazsin és a többi. Az észlelésünkön és a definícióinkon múlik sok minden. De ezeknek van jelentőségük, nem mindegy. Vállalkozóként a megrendelő meghatározza milyen árnyalatra kell kifestened a szobát, meg a konyhát nem pontosan azt kapja fejedre húzza a festékesvödröt. Hát akkor embereknél hogy ne számítanának a részletkérdések, miért ne próbálnánk minél pontosabban feltérképezni a szexuális orientáció és a nemi identitás sokszínűségét.

2021. nov. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!