Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy szólítsam meg emailben a...

Hogy szólítsam meg emailben a tanárt?

Figyelt kérdés
A tanárom válaszolt egy emailemre, és én most erre a válaszlevélre szeretnék szintén válaszolni. Ez esetben is illene megszólítást és elköszönést írnom, ha már azt az eredeti levelemben egyszer megtettem? Vagy elég ha csak megköszönöm a levelét és én is írom a válaszomat? Hagyományos levélben nyilván kéne, de emailben kicsit furának tűnik, hogy minden válaszom elején megszólítom, hogy "Tisztelt Tanár Úr!" Köszi
2021. aug. 30. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Ő hogyan szólított meg? Egyébként kicsit túlaggódod szerintem. :D

Írd nyugodtan a megszólítást, udvariasságból. De ha nem írod, akkor se fog bunkónak nézni nyugi.:D

2021. aug. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%
Tisztelt Cím!
2021. aug. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Én egy ilyen levélfolyamban, ha mondjuk még aznapi, vagy max másnapi a válasz, nem szoktam újra megszólítani teljes formában. Második levélbe jó lesz egy Üdvözlöm, a harmadikba már szerintem az sem kell.
2021. aug. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

A hagyományos levélben is megszólítod minden egyes alkalommal, mailben is így illik.


Tisztelt Tanár Úr, (általánosan használható)

Tisztelt Kovács József Úr, (a legformálisabb, leghivatalosabb megoldás)

Kedves Géza bácsi, (ha személyesebb a viszonyotok)


Köszönöm a válaszát, itt a kért javítása a feladatnak, kérem nézze át és jelezzen ismét vissza.


Tisztelettel,

Gombócz Artúr


Egy levélben a formai szabályok betartása sose ciki.

2021. aug. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Válaszlevélben már nem szoktam megszólítást írni, csak az elejére, hogy "Üdvözletem, köszönöm a válaszát!"
2021. aug. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Én a "Tisztelt Tanár Úr!" formát megtartom minden további levélben is. Lehet, hogy szükségtelen, de én így szeretem.
2021. aug. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%
a tisztelt tanár úr jó lesz
2021. aug. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!