Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért szokták a patikusok azt...

Miért szokták a patikusok azt válaszolni, hogy "Kérem", miután megköszönöm a gyógyszert?

Figyelt kérdés

Ez valami furcsa patikus szokás, hogy a "Szívesen" helyett "Kérem"-et mondanak?

Egész életemben kétszer hallottam ezt a választ, és mindkettő idén nyáron történt a patikában, de nem ugyanabban a patikában. Két különböző patikában hallottam ezt két különböző patikus nénitől.



2021. aug. 24. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez is egy lehetséges válasz a köszönöm-re. Szerintem a német danke schön-bitte schön tükörfordítása. Nem hiszem, hogy gyógyszerészspecifikus. De anyukám gyógyszerész, és ő is így szokta mondani. :)
2021. aug. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ezt szokták így használni! Barátok egymásnak nem, inkább ügyfélnek / vendégnek.
2021. aug. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, mintha ezzel azt mondaná, hogy 'Ugyan kérem, hisz ez a dolgom.'

Lehet, hogy egy patikában a 'szívesen' túl személyesnek hatna, meg különben sem szívességből szolgája ki az embereket.

2021. aug. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%
Egy gyógyszerre - amit nyilván betegség okán váltasz ki - elég visszatetsző azt mondani, hogy szívesen, szerintem ezért.
2021. aug. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs, de ez egy teljesen általános forma és igen, inkább hivatalos közegben használják.

Rendőr, orvos, ügyintéző stb.

2021. aug. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!