Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A szexuális jellegű tárgyiasít...

Molnarmarcell21 kérdése:

A szexuális jellegű tárgyiasítás minden esetben probléma?

Figyelt kérdés

Ha én csak szexet akarok egy embertől, akkor miért gond, hogy nem érdekel a személyisége, miben sértem az emberi méltóságát?


Vagy közönségesebben fogalmazva, ha megkérdezem az utcán valakitől, hogy "jó segged, megyünk dugni?", akkor az miért felháborító és miért nem egyenértékű azzal, hogy "hány óra?"


2021. aug. 11. 15:56
1 2
 1/11 anonim válasza:
91%
Hát..öhmm.. szerintem ezt gondold át mégegyszer. Ha megkérdezed, hogy hány óra, akkor az illető, akitől kérdezted, leolvas pár számot a telefonjáról mondjuk. Ha pedig az utóbbit mondod megijed (jogosan) (főleg, ha egy random idegenről van szó). Tudod, az embereknek vannak érzéseik. És igen, szeretnek segíteni a másikon, pl. az idő megmondásával, de nem egy olyan dologgal, amelyben ennyire közel kell kerülni a másikhoz. Az emberi lények nem ösztönből közösülnek, hanem érzéseket is visznek bele (jó esetben).
2021. aug. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem érzed a kettő között a különbséget? Viszont ma is okosabb lettem. Eddig azt hittem, hogy a bunkó parasztok jönnek a hasonló dumákkal, neked hála már tudom, hogy csak az időt akarják megtudni.
2021. aug. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt két személyről van szó, te hiába akarod, ha ő téged nem, mert nem vagy vonzó számára (sőt esetleg kifejezetten visszataszító).
2021. aug. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A példád elég szar.

Viszont vannak direkt olyan app-ek, fórumok, ahol kimondottan szexuális kapcsolat létesítésére kereshet az ember partnert. Ha ezeken regisztrálsz, akkor egyértelmű, hogy miért vagy ott, illetve azt is tudod, hogy mások miért vannak ott. Szóval ha ott ráírsz valakire, akkor nem kell a lelkét ápolgatni, virágot vinni neki ahhoz, hogy lefeküdjön veled.

2021. aug. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A kulturált társadalmi érintkezésnek megvannak az írott és íratlan szabályai. Van, amit illik egy bizonyos szituációban, de más körülmények között nem. A temetőben nem hahotázunk fennhangon, az asztalnál nem túrjuk az orrunkat, az utcán nem kérünk fel szexre idegeneket. Miért? Mert a többi embert (mivel ők sem tárgyak, hanem értő, érző lények) nem akarjuk feszélyezni, megbántani, kellemetlen helyzetbe hozni. Ha neked ez nem evidens, az baj.
2021. aug. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Érzem a különbséget a kettő között, de érteni is szeretném. Azt hiszem, rosszul álltam a témához eddig és próbálok fejlődni, megérteni, hogy mik azok a számomra természetes dolgok, amelyek valójában sértik az emberi méltóságot és nem jó gyakorlatok.


A szex nálam fájdalmas téma, ezért hoztam ezt példaként, de beszélhettünk volna arról is, ahogy a jog, az üzleti élet vagy a statisztika dehumanizál.


Ha rossz a példám, akkor maradjunk a 4-esénél. Ha két ember csak dugni akar egyet, azzal tárgyiasítják egymást, amit értek. De sérti az emberi méltóságot is?

2021. aug. 11. 17:43
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
Ha két ember dugni akar akkor sem úgy megy oda, hogy dugni akar. A flört nem abból áll, hogy "jó a segged, dugunk?". Ezzel nem sok nőt kaphatsz meg. Ha nem is keres komoly kapcsolatot egy lány nem az utolsó parasztot fogja választani, hogy vele dugjon.
2021. aug. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, most bántó szándék nélkül kérdezem: téged ilyen szarul neveltek, vagy valami defekted van, pl. autizmus? Mert ha ez utóbbi, akkor inkább kérj professzionális segítséget. Vannak szakemberek, akik pl. direkt ilyen enyhén autistákkal foglalkoznak, pont ilyesmi téren (meg pl. hogyan ismerhetik fel más emberek érzelmeit, stb.).
2021. aug. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szerintem nincs semmi bajom, csak félreneveltek vagy nem neveltek, vagy csak túl öreg vagyok a mai világhoz :D


Felejtsük el a szexes példát, sosem szólítottam le senkit utcán, csak egy elméleti szitut akartam felállítani. Akkor tereljük filozofikusabb síkra a kérdést és beszéljünk arról, hogy hogyan sérti az emberi méltóságot az, amikor humánerőforrássá redukálják az embereket a cégek?

2021. aug. 11. 19:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Természetesen a homo sapiens puszta termelőeszközzé való devalválódása is sértő.
2021. aug. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!