Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Esküvőre magát meghívó kollégá...

Esküvőre magát meghívó kollégát hogyan lehet visszautasítani?

Figyelt kérdés

6 évet dolgoztam az előző helyemen. Ott 3an voltunk jóban az irodából. Később én egy másik kollégával is összebarátkoztam, sokat beszélgettünk munkaügyekről, volt hogy párszor kisegített, mikor fuvar kellett.


A 2 kollégámat szeretném meghívni az esküvőmre, a 3.-t viszont nem, mert (ellenkező nemű, hajtott is rám régen), meg annyira jóban talán nem voltunk, bár rengeteget elbeszélgettünk, plusz sokszor okoskodó egy alak is, tudom hogy sok mindenben variálna a nagy napon.


Hogyan lehet jól visszautasítani főleg hogy a másik kollégáim meg lesznek hívva? Nem játszik így az a mondta, hogy családtagok jönnek csak.


Köszönöm


2021. aug. 4. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy? Nem hívod meg. Ha meg kijelenteni hogy mégis jön akkor megmondod "te nem vagy meghívva öcsipöcsikém"
2021. aug. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Ez csak esküvő. Beül, megnézi, akár idegen is beülhet. Egyébként meg azt mondod, hogy szűk körű és kész. Ha látni akar, odamegy a városháza elé, megakadályozni nem tudod. lagziról meg szó sem volt, gondolom.
2021. aug. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2-es: a legtöbb embernek az esküvö meg a lakodalom ugyanazt jelenti
2021. aug. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Hogy a házasságkötő termhez odamenjen, sehogy nem tudod megakadályozni.
2021. aug. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem hívod meg. Magát égeti, ha ennek ellenére odamegy a házassagkötő terembe. Plusz, hogy neked ezzel ne kelljen foglalkozni, megkérhetsz valakit hogy ha mégis megjelenik ott, távolítsa el. Igaz azt nem írtad, hogy ennyire alpári lenne. Nem tudom milyen munkahelyen dolgozol, mi az értelmi színvonala a kollegáknak. Ha e s e t l e g a lagziról lenne szó, az pedig zártkörű rendezvény, a személyzet dolga, hogy ne engedjenek be meg nem hívottat.
2021. aug. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3-as nem a legtöbbnek, csak a butáknak, mint pl. Varga Irén.
2021. aug. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A 3-as vagyok: egyetértek veled, de ettöl még sokaknak ugyanaz (mégha nem is a legértelmesebbeknek)
2021. aug. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!