Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményed temetéseknél...

Mi a véleményed temetéseknél a kántorokról?

Figyelt kérdés

2021. júl. 29. 21:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Erre kiváncsi vagyok... csináltam pár évig :D
2021. júl. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%

Hagyomány. Egyházi szertartás, áriához hasonló nekem és lehangoló, szívfacsaró.

Már nem csinálod?

Küldhetnék egy Istent dícsérő dalt?

2021. júl. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A temetésemen jól végezte a dolgát...
2021. aug. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Voltam már olyan temetésen, ahol nagyon szépen énekelt és nagyon jól megírta a szöveget hozzá.

De nem tudom, hogy csinálják, hogy énekelni tudnak olyankor. Oké, hogy nem hozzátartozók, de ha látják azokat a gyászoló embereket... nekem biztos elszorulna a torkom.

2021. aug. 3. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó.
2021. aug. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

meg lehet szokni... az első nyitott koporsós gyerektemetés után már nem foglalkoztat ha egy mamikát kell eltemetni...

Mellesleg a temetkezésiek sokkal durvábban benne vannak a történetben.

2021. aug. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nekem is borzasztó, legalábbis aki nálunk volt. Borzalmasan énekelt. Persze biztos vannak jó Kántorok is, de így már kiskoromtól rosszak a tapasztalataim róluk.
2021. aug. 4. 15:48
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó hát a falusi képzetlen kappanhangú Jóskabácsi aki amúgy traktorista, de tenoristának képzeli magát és csak azért tudja kiénekelni a láttyátoktestvérek magasabb hangjait, mert véleglenül a farkára húzta a sliccét na az tényleg gáz. Nálunk is ilyen volt, ráadásul mindjárt kettő! :D

Az egyikük orgonaépítőnek tartotta magát... kérdeztem hogy az a szakmája? Aztán kiderült, hogy ács... hát végülis az is fával dolgozik....

2021. aug. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A karácsony sokkal durvábban odaver egy kántornak mint egy temetés... Én a kántorság miatt gyűlöltem meg a karácsonyt. Már vagy 15 éve fát sem állítok...
2021. aug. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Bátyám temetésén borzalmas volt. Az enyémen inkább Queen szóljon, vagy Dire Straits, vagy Gary Moore. És senki ne sírjon, mindenki nevessen és legyen boldog! De lehet, hogy nem is akarok temetést, felajánlom a testem majd a tudománynak, boncoljanak szét a medikusok és medikák. Áldás, békesség! :)
2021. aug. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!