Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Túl rugalmatlan vagyok?

Túl rugalmatlan vagyok?

Figyelt kérdés

Jött egy új kolléga, huszonéves hölgy. Kezdetek óta mindenkivel így beszél, hogy “drágám”, “szívem”, “edesem”.

Tekintet nélkül azok korára, posztjára. Láttam, hogy többeket meghokkentett, de valamiert nem szóltak. Ma mondtam neki egy újabb drágám után, hogy nekem ettől feláll a hátamon a szőr, és esetemben ne alkalmazza. Ezen aztán alaposan megsértődött.

Idősebbeknél sem csipem a csillagom, aranyom és egyéb dolgokat, de azt még többe-kevésbé lenyelem.

Nálatok dívik ez?

48/N


2021. júl. 26. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Nem vagy rugalmatlan, hanem mentálisan egészséges, mértéktartó és igazságos. Vannak ilyen elszalasztottak, helyre kell rázni őket. Ezért is utálom a munkahelyeken való tegeződést. Ahol alkalmas, úgyis kialakul a tegeződés. Ahol meg nem alkalmas és mégis erőltetik, ott hasonló ficamok sorozata alakul ki.
2021. júl. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

#1 miért lett lepontozva? Igazat ír.

Ha egy sima kolléga úgy beszélne velem mintha az unokája lennék, engem is kiakasztana. Még ha kedvességből is teszi, nekem ez túl sok

2021. júl. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
jesszus. engem is zavarna, főleg az édesem, annyira lekezelően hangzik
2021. júl. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
Neveltetésből kialakult mentalitás. Nem szerencsés, de tudni kell, ez ilyeneknél nem lekezelés, hanem életmód. A sértődés érthető, ezt finomabban érdemes kezelni.
2021. júl. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

„ 1 miért lett lepontozva? Igazat ír.“


Mert ellenzi a munkahelyi tegezést.

2021. júl. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Közben nem is jártam itt, mert úgy éreztem, túl szánalmas a kérdés. Rosszabb válaszokra számítottam. Köszi! :-)
2021. júl. 28. 10:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!